Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Mesa Koz

Arsan Tower projesi, FSM köprüsü yolunun Kozyatağı''nda E-5 otoyolu ile kesiştiği kavşağın yanı başında Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır.

İki çevreyoluna ve metro istasyonuna yakınlığı sayesinde İstanbul''un bir çok noktasına kolay ulaşılabilir bir noktadadır. Aynı zamanda çevreyollarından görünürlüğü oldukça yüksek olan yapı, FSM köprüsünden Kadıköy'' e giriş istikametinde önemli bir nirengi noktası oluşturmaktadır.

Yapı baza kütlesinde ticari birimleri, kule kısmında ise apart birimlerini içermektedir. Yapının kütle ve cephe kompozisyonu parçalılık üzerine kurulmuştur.  Hem kule tasarımında hem de bazanın ele alınışında, gerek komşu binaların ölçeğiyle benzeşmek gerekse içerideki çoklu kullanımı dışa yansıtmak adına, yapı kütle hareketleriyle parçalanmış, bu parçalanma renk ve doku farklılıklarıyla vurgulanmıştır. Farklılaşmayla aynı zamanda bazadaki ticari birimlerin kimliksel özerkliğinin,  mimari dilin ayrıştırılmasıyla  dışavurulması  sağlanmıştır. 

Merkezdeki avlu ticari alanlar için bir nefes alma alanı oluştururken, bazanın çeperindeki ticari teraslar, peyzajla bütünleşen yarı açık alanlar olarak tasarlanmıştır. Bazanın üzerindeki platform ise konutlar için, açık / kapalı sosyalleşme alanlarını içermektedir. Bahçe, fitness center ve SPA alanları , üzeri kapanabilir havuz, tüm sosyalleşme alanına servis veren bir havuz bar, residence kullanımına ayrılmıştır. Bu alanlara ilaveten, yine konut kullanıcısı için, 18.katta Marmara Denizi manzarasına yönlenmiş terası ile bütünleşen bir lounge alanı planlanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Kadıköy
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut, Ticari
İşveren: Senatör Gayrimenkul
Ana Yüklenici: Senatör Gayrimenkul
Peyzaj Mimarlığı: DS Mimarlık
Aydınlatma Projesi: Seven Lights
Mekanik Projesi: Balkar Mühendislik, Meta Mühendislik
Elektrik Projesi: HB Teknik Elektrik Mühendislik
Tesisat Projesi: Meta Mühendislik
Yangın Güvenlik Danışmanı: Kazım Beceren
Şantiye Yöneticisi: Sedat Özkazanç
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
Arsa Alanı: 8,279 m2
Toplam İnşaat Alanı: 70,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ender Ergün

Cavit Özgür Ergün

Eser Ergün

Burcu Durmaz

Ceren Tuncer