Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Demiröz Grup Ofisi

İstanbul Florya’da bulunan, 250 m² alana sahip bu proje, Demiröz Grup’un idari ofis merkezi olarak tasarlanmıştır. İç mekan tasarımı yapılırken her bir detay özenle düşünülmüş, göze hitap eden modern ve sade çizgiler tercih edilmiştir.

Proje; 3 adet yönetici ofisi, açık çalışma alanı, toplantı salonu, resepsiyon alanı, içinde kitchenette de bulunan bekleme salonu ve server odasından oluşmaktadır.

Tasarımda tercih edilen dokulu seramikler, koyu ceviz kaplamalar ve özel imalat mermer banko uyumlu bir resepsiyon alanı oluşturmaktadır.

Resepsiyonun arkasında kalan bekleme bölümü, kullanıcılar ve misafirleri için konforlu bir alan sağlamanın yanı sıra, yarı resmi toplantılara da ev sahipliği yapmaktadır. Yerleştirilen peyzaj elemanları, hem bu iki alanı fonksiyonel olarak birbirinden ayırmış hem de ortama sıcak bir hava katmıştır.

Toplantı odası, misafirlerin erişebileceği en uç noktada konumlandırılmıştır. Bunun sebebi çalışma alanlarını izole etmek, içeri davetsiz girişleri maksimum ölçüde engellemektir. Cephelerde konumlandırılmış olan yönetici ofisleri, güneş ışığına direkt olarak erişim imkanına sahiptir. Odaların, cam panellerle birbirlerinden ayrılması hem mekânsal olarak bir bütünlük oluşturmuş hem de ışık geçirgenliği ile transparan bir çalışma ortamı sağlamıştır.

Açık çalışma alanlarının tasarımı yapılırken, koridor aksı boyunca tüm kolon aralarında kalan boşluklar uçtan uca dolap olarak değerlendirilmiş, böylelikle temiz bir sirkülasyon alanı elde edilmiştir. Çalışma alanında dolap olarak kullanılan sistem, bekleme salonunun olduğu kısımda açık raf sistemine dönüşerek monotonluğu kırmakta, aynı zamanda vitrin amaçlı da kullanılmaktadır.

Akustik açıdan çalışma alanlarında halı tercih edilirken, mekânsal farklılık yaratmak amacıyla bekleme salonunun yer döşemelerinde ceviz kaplama kullanılmıştır. Yer döşemesinde kullanılan farklı malzemelerin birleşimi, gizli süpürgelik, köşe bağlantıları ve mobilyaların bağlantı noktaları gibi ince ve düşünülmüş detaylar projenin önemli noktalarını oluşturmaktadır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Florya
Mimari Proje Ekibi: Çağıl Akçurin
İşveren: Demiröz Grup
Ana Yüklenici: Demiröz Grup
İç Mekan Projesi: REDA
Proje Yöneticisi: Çağıl Akçurin
Konsept Tasarımı: REDA
Uygulama Projesi: REDA
Mimari Mesleki Kontrollük: Çağıl Akçurin
Şantiye Yöneticisi: Büşra Tutkaç
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 250 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Çağıl Akçurin
Yardımcı Mimar(lar)
Büşra Tutkaç