+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

SE KonutuAnkara Çayyolu 'da yer alan bina, Erden ailesinin müstakil konutu olarak tasarlanmıştır. İşverenin temel kriterleri arasında, çocukları ve kendileri için bir çok sosyal faaliyet mekanının düzenlenmesi bulunmaktadır.

Köşe parselde, L şemada yerleşim yapılarak, hem iki yola cephe verilmiş hem de arka bahçede , yeşil ve teras alanları için daha geniş alan sağlanmıştır. Binanın L yerleşimi sayesinde, zemin katta bulunan salon ve mutfak teras, bahçe ve havuz alanıyla direkt ilişki kurulmuş ve bu sosyal alanlar yoldan yalıtılarak mahremiyet sağlanmıştır.

2 adet çocuk, 2 adet misafir ve 1 adet ebeveyn odası bulunan konutta, çocuk odaları yola bakan cephelerde, ebeveyn odası ise bahçeye bakan cephede düzenlenmiştir. Konutun bodrum katında düzenlenmiş olan spor, spa mahalleri ile yardımcı odasının ışık alabilmesi ve dış mekan ile ilişki kurabilmesi için bir iç bahçe düzenlenmiştir. İşverenin isteği olan tırmanma duvarı, bu iç bahçe ile konut bahçesi arasında çatıya kadar ulaşan brüt bir duvar olarak tasarlanmıştır. Cephede brüt beton, ahşap ve cam malzemeleri kullanılmıştır. Binanın iki sınırında yükselen brüt beton duvarlar, binanın sınırlarını vurgular.

Harita
Künye
Proje Yeri: Yenimahalle, Ankara
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Peyzaj Mimarlığı: Promim Proje
Statik Projesi: Konkan Mühendislik
Mekanik Projesi: Ünlü Mühendislik
Elektrik Projesi: Yurdakul Mühendislik
Arsa Alanı: 700 m2, 811 m²
Toplam İnşaat Alanı: 700 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Gül Güven