+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Ankara'yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları 9/10: Paragon Tower Projesi

Seranit ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak çalışması olan “Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları” serisinin dokuzuncusu Paragon Tower Projesi ile 30 Ocak Perşembe akşamı TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül'de açılan Bienal'in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye'de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Proje Yarışması Sonuçlandı

Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Proje Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın kolokyumu 27 Nisan'da.

Uşak Belediyesi’nin Yeni Yüzü Belli Oldu

Uşak Belediyesi Hizmet Binası Yarışması sonuçlandı.

TSMD 14. Dönem Yönetim Kurulu Toplandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği 3 Şubat 2013 tarihinde 18. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

TMMOB Yarış-ma Açmış!

46 kişiden oluşan bir grup mimar TMMOB'un açmış olduğu "TMMOB Öğrenci Evi Projesi Ulusal Mimari Proje Yarışması"nı iptal etmesi üzerine bir bildiri yayınladı.

Age: Twenty - Something

Paneller, 15-21-29 Kasım ve 6-13-20-27 Aralık tarihleride İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı yapılıyor.

Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları: 9/10 Paragon Tower

TSMD – MİMARLIK MERKEZİ’nin 2013 senesi itibariyle başlattığı ANKARA’YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 FORUMLARI, PARAGON TOWER ile devam ediyor.

Çerkeş LSV Doğal Yaşam Merkezi Ulusal Fikir Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 27 Eylül 2013, posta ile gönderilen projelerin kabulü için son gün 30 Eylül 2013.

"Biz Ankara'da Mimarlık Yapabilme İhtimalini Sevdik"

Ankara'nın genç mimarları Hakan Evkaya, Kutlu Bal, Fatih Yavuz, Gökhan Aksoy, Onat Öktem ve Zeynep Öktem ile Ankara'nın mimarlık gündemini ve mimarlık pratiğinin sorunlarını konuştuk.

Gökhan Aksoy

1978 yılında Ankara'da doğdu.

1995, 2000 yılları arasında Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve ODTÜ Mimarlık Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından 2003 yılında ODTÜ Mimarlık Fakültesi Yapı Bilimleri Bölümü'nde yüksek lisans derecesi aldı. Halen aynı üniversitede doktora çalışmalarına devam etmektedir. 2000 yılında başladığı profesyonel meslek yaşantısına, şu an kurucusu olduğu Gökhan Aksoy Mimarlık Ltd. Şti. 'nde devam etmektedir. Serbest mimarlık faaliyetini sürdürdüğü bu süreç içinde ulusal mimarlık yarışmalarında birçok ödül kazanmıştır. Bunun yanı sıra Türk Serbest Mimarlar Derneği'nde 2007-2009 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Serbest mimarlık faaliyetlerinin yanı sıra, çeşitli üniversitelerde, ders vermekte ve jüri üyeliği yapmaktadır.