ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Ankara'yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları 9/10: Paragon Tower Projesi

Seranit ve Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak çalışması olan “Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları” serisinin dokuzuncusu Paragon Tower Projesi ile 30 Ocak Perşembe akşamı TSMD Mimarlık Merkezi’nde yapıldı.

Mimarlık Bienali Antalya (IABA) 2013 İzlenimlerimiz

7 Eylül'de açılan Bienal'in teması "Şablon" olunca "beklenti" beraberinde geldi diyebiliriz. Çünkü şablon herkesin kafasında bazı kavramlar ile özdeşleşiyordu, özellikle "Türkiye'de" bir mimarlık bienaline gidiyorsanız...

Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Proje Yarışması Sonuçlandı

Cumhuriyet Mahallesi Spor Kompleksi ve Rekreasyon Alanı Proje Yarışması sonuçlandı. Yarışmanın kolokyumu 27 Nisan'da.

Uşak Belediyesi’nin Yeni Yüzü Belli Oldu

Uşak Belediyesi Hizmet Binası Yarışması sonuçlandı.

TSMD 14. Dönem Yönetim Kurulu Toplandı

Türk Serbest Mimarlar Derneği 3 Şubat 2013 tarihinde 18. Olağan Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi.

TMMOB Yarış-ma Açmış!

46 kişiden oluşan bir grup mimar TMMOB'un açmış olduğu "TMMOB Öğrenci Evi Projesi Ulusal Mimari Proje Yarışması"nı iptal etmesi üzerine bir bildiri yayınladı.

Age: Twenty - Something

Paneller, 15-21-29 Kasım ve 6-13-20-27 Aralık tarihleride İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı yapılıyor.

Ankara’yı Değiştiren Projeler 10/10 Forumları: 9/10 Paragon Tower

TSMD – MİMARLIK MERKEZİ’nin 2013 senesi itibariyle başlattığı ANKARA’YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 FORUMLARI, PARAGON TOWER ile devam ediyor.

Çerkeş LSV Doğal Yaşam Merkezi Ulusal Fikir Yarışması

Projelerin teslim edilmesi için son gün 27 Eylül 2013, posta ile gönderilen projelerin kabulü için son gün 30 Eylül 2013.

"Biz Ankara'da Mimarlık Yapabilme İhtimalini Sevdik"

Ankara'nın genç mimarları Hakan Evkaya, Kutlu Bal, Fatih Yavuz, Gökhan Aksoy, Onat Öktem ve Zeynep Öktem ile Ankara'nın mimarlık gündemini ve mimarlık pratiğinin sorunlarını konuştuk.

Gökhan Aksoy

1978 yılında Ankara'da doğdu.

1995-2000 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Mimarlık Mühendislik Fakültesi, Mimarlık Bölümü ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'ndeki lisans eğitiminin ardından 2003 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Yapı Bilimleri Bölümünde yüksek lisans derecesi aldı. Gökhan AKSOY halen aynı üniversitede doktora çalışmalarına devam etmektedir. Mesleki yaşantısına Affan - Nesrin Yatman Mimarlar Ltd. Şti.' inde başlayan Gökhan AKSOY, çalışmalarını Mono Mimarlık Ltd. Şti.ortağı olarak sürdürmüş olup, halihazırda mesleki çalışmalarına kurucusu olduğu, Gökhan Aksoy Mimarlık LTD ŞTİ' nde devam etmektedir. 2002 yılından itibaren, serbest mimarlık faaliyetini sürdüren Gökhan AKSOY bu süre içinde ulusal mimarlık yarışmalarında birçok ödül kazanmıştır. Halihazırda üyesi bulunduğu Türk Serbest Mimarlar Derneği'nde 2007, 2009 yılları arasında Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Serbest mimarlık faaliyetlerinin yanısıra, çeşitli üniversitelerde, ders vermekte ve jüri üyeliği yapmaktadır.