+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yarışmalar Cephesinde Olan Biten...

2010 yılından günümüze açılan yarışmalarda ödül sahiplerine, yarışma süreçlerinde hangi noktada olduklarını sorduk.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi İçin Sözleşme İmzalandı

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması'nda birinci ödülü kazanan İkikerebir Mimarlık, uygulama projesinin hazırlanması ve kontrollük hizmetleri için sözleşmeyi imzaladı.

İkikerebir Mimarlık, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Projesindeki Gelişmeleri Aktardı

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması'nda birinci ödülü kazanan İkikerebir Mimarlık, uygulama projesinin hazırlanması ve kontrollük hizmetleri için sözleşmeyi imzaladı.

Lüleburgaz Halkı Çağdaş Sanatı Talep Ediyor ve Üretiyor

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması kolokyumu 19 Aralık’ta Lüleburgaz Yıldızları Spor Akademisi’nde yapıldı.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Mimari Proje Yarışması Sonuçlandı

Lüleburgaz Belediyesi tarafından Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi'nin tasarlanması için açılan yarışmanın kazananları belirlendi.

Yer / Yersizlik: Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması 1. Ödül

10 Nisan 2012 Salı günü saat 19:30’da Kutlu İnanç Bal ve Hakan Evkaya tarafından “Uşak Şehirlerarası Otobüs Terminal Kompleksi Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması 1. Ödül” konulu sunum gerçekleştirilecek.

Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler

"Genç Türk Mimarları ve Eğitim Yapıları Üzerine Radikal Görüşler" adlı söyleşi 25 Haziran Salı sünü saat 13.30'da Tepe Prime m1886 Galeri'de gerçekleşecek.

Söyleşi: İkikerebir Mimarlık

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kurduğu "Çizik" adli grubun düzenlediği İkikerebir Mimarlık'la Söyleşi 19 Mart Perşembe saat 14:30'da.

Mimarlık ve Yere Dair: Mimarlık/Yer/Bağlam

Başkent Üniveristesi Mimarlık Konuşuyor konferans dizisinin ikincisi 19 Kasım'da saat 14:00'da İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda yapılacak.

"Biz Ankara'da Mimarlık Yapabilme İhtimalini Sevdik"

Ankara'nın genç mimarları Hakan Evkaya, Kutlu Bal, Fatih Yavuz, Gökhan Aksoy, Onat Öktem ve Zeynep Öktem ile Ankara'nın mimarlık gündemini ve mimarlık pratiğinin sorunlarını konuştuk.

Yeni Olan, Egemen Olduğu Anda Şablonlaşıyor!

"Şehir plancısı ya da mimar değilim ama şehir yapabilirim!" mi diyorsunuz? "Şehir Yap" IABA Uluslararası Mimarlık Bienali 2013 için İki Kere Bir tarafından alışılmışın dışında üretilecek kent modellerini gözlemlemek için tasarlandı.

"Ben Buradayım Diye Bağırmayan ama Orada Olmaktan Korkmayan Yapılar Tasarlamak"

İkikerebir'den Hakan Evkaya, Kutlu Bal ve Cengiz Gündemir ile yarışmalar hakkında konuştuk.

Kutlu İnanç Bal

Kutlu Bal, 1979 yılında Samsun'da doğdu.

GÜMMF Mimarlık bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Ankara'da çeşitli mimari firmalarda çalıştı. 2004 yılında St. Petersburg Rusya'da, 2005-2007 yılları arasında KKTC'de çeşitli projelerde görev aldı. Bu sırada Girne Amerikan Üniversitesinde yarı zamanlı ders yürütücülüğü yaptı. 2007-2009 yılları arasında Moskova'da uluslararası havaalanı projesinde görev yaptıktan sonra 2010 yılında Ankara'ya dönüp Hakan Evkaya ile "ikikerebir"i kurdu.

2010 yılından beri girilen ulusal mimari proje yarışmalarından birçok ödül alan Kutlu Bal'ın, yazılı ve görsel medyada kısa yazıları, söyleşi ve röportajları, ulusal ve uluslararası yayınlarda projeleri yayınlandı. Profesyonel iş yaşamına ek olarak 2012-2013 yılları arasında GÜMF'de yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Halen ESOGÜ'de diploma projesi dönemlerinde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. 2012 yılı itibariyle TSMD, 2013 yılı itibariyle MD1927 üyesidir.

Projeleri