Mimarlık Ofisi

Pin It

Zeynep Akten

1979’da Avustralya’da doğdu. İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi’nin ardından, 2004 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık eğitimini tamamladı.

2004 yılında aynı üniversitede Mimari Tasarım bölümünde Yüksek Lisans Eğitimi’ne başladı. 2008 yılında, “Gelişen Teknolojilerin Dijital Sanat Alanında Oluşturduğu Yeni Temalar ve Mimarlığa Katkıları” isimli tez çalışması ile Yüksek Lisans Eğitimi’ni tamamladı.

Farklı Mimarlık ve İç Mimarlık ofislerinde edindiği toplam 13 yıllık profesyonel deneyimin son 7 yılı, Autoban Mimarlık’taki Tasarım Direktörlüğü görevidir. Bu süreçte Bakü Uluslararası Havalimanı İç Mimari Projesi, 40 m. Özel Yat, Butik ve Uluslararası Otel Zincirleri, Üst Düzey Yönetim Ofisleri ve Restaurant-Bar gibi farklı ölçeklerde bir çok projeyi yönetme ve tasarım sürecinin parçası olma şansını elde etmiştir. 2017 yılında Tuba Şehitoğlu ile birlikte GIGoffice’i kurdu. GIG olarak Ulaşım & Sosyal Merkezler, Eğitim Yapıları, Ofis ve Konut Binaları, AVM, Otel ve Mağaza gibi farklı ölçeklerdeki konulara ait yerel ve uluslararası Mimari ve İç Mimari projelerde tasarım / proje / kontrolörlük / ve uygulama alanlarında hizmet vermektedirler.