+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Pin It

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2017 için Seçilen Projeler Belli Oldu

2017 yılında inşaatı tamamlanan 51 adet projenin seçildiği Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 31 mimari proje, 10 iç mekan, 5 yerleştirme/geçici strüktür, 4 renovasyon/yeniden işlevlendirme ve son olarak 1 adet kentsel tasarım/peyzaj projesi yer alıyor.

2017'nin Dikkat Çeken Haberleri

2017'de Arkitera.com'da en çok hangi haberleri okuduk?

Türkiye Mimarlık Yıllığı 2016 İçin Seçilen Projeler Belli Oldu

2016 yılında inşaatı tamamlanan 49 adet projenin seçildiği Türkiye Mimarlık Yıllığı'nda bu yıl, 25 mimari proje, 12 iç mekan, 5 kentsel tasarım / peyzaj ve 7 restorasyon / yeniden kullanım projesi yer alıyor.

Tasarımıyla Öne Çıkan Satış Ofisleri

Farklı mimari tasarımlar ve ileri inşaat teknolojileri ile üretilen konut projelerini kullanıcıya tanıtmak, projeleri öne çıkan özellikleriyle sunmak ve pazarlamak amacıyla yapılan satış ofisleri, günümüzde kendi başına değerli birer tasarım haline geldi.

ArchDaily Yılın Binası Ödülü'nde Türkiye'den Yarışan Projeler

Bu yıl 4. kez yapılan Archdaily Building of the Year Awards'ta aday gösterme süreci 15 Ocak günü başladı.

"Mimarlık Ofislerinin Görünürlük Kazanmaları, İzmir'den Daha Zor Oluyor"

Süper Kent İzmir dosyası kapsamında, İzmirli ofis M+D Mimarlık'ın kurucuları Dürrin Süer ve Metin Kılıç ile kentin yıllar içindeki dönüşümünü ve İzmir'de mimarlık yapmayı konuştuk.

"Mimarlığa Önem Veren Bir İşveren Profili Çizdiler, Bu da Mimariye Yansıdı"

2011 Arkitera İşveren Ödülü'nün sahiplerinden M artı D Mimarlık ortakları Dürrin Süer ile Metin Kılıç ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (UİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu ile Genel Sekreteri Mümin Karacakayalılar ile görüştük.

Dürrin Süer: Mimarlık Toplumda Bir Değer Olarak Görüldükçe Mimarın da Adı Olacaktır

M artı D Mimarlık'ın ortaklarından Dürrin Süer ile Urla Kent Meydanı ve Ticaret Merkezi Projesi ve 12. ARKİV Buluşması'nı gerçekleştirdiğimiz OİB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hakkında konuştuk.

M artı D Mimarlık

1987 yılında kurulan M artı D Mimarlık Metin Kılıç ve Dürrin Süer yönetiminde mimarlık hizmetlerini sürdürüyor.

Ofis, yapı pratiği ve akademik ortam deneyimlerinin öngörüleri ile konut, ticaret, sağlık, eğitim binaları gibi çeşitli konularda ve kentsel tasarım gibi farklı ölçeklerde projeler üretiyor, uygulama ve kontrollüklerini yapıyor. Ekibin bazı ödülleri yanı sıra yayınlanmış projeleri de mevcut.


Harita
Projeleri