+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Deposite

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Deposite Binası yaklaşık 6.785 m2 arsa içerisinde konumlanmış toplam 23.505 m2 yapı alanından oluşuyor.

KG Mimarlık, projeyi anlatıyor:

İstanbul İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Deposite Binası yaklaşık 6785 m2 arsa       içerisinde konumlanmış toplam 23.505 m2 yapı alanından oluşmaktadır. Mevcut binanın işlevi çevrenin ihtiyacına göre yeni işlevine kavuşturuldu ve bununla birlikte ihtiyaç kapsamında ek bir depo binası tasarlandı.

Parsel İkitelli Organize Sanayi Bölgesindedir. Mevcut bir yapının bitişiğinde yer alır. Eski yapı ile yeni tasarlanacak olanın sahibi aynı firma olup mevcut yapının üzerine de bir kat ilave edilecektir. Tüm bu veriler ışığında mevcut yapı ile tamamen zıt, üst katını da görsel olarak saran metal bir örtü altında gizlenen yeni ek bina işlevi gereği (depo) araçların giriş-çıkış yapabileceği bir rampa yol ile yol kotundan servis alır. Düzenleme esnasında eski yapıya da yer yer dokunulmuş, cephesi yeniden düzenlenmiştir. Metal çatı örtüsü depo binasının cephesinde devam ederken yer yer zıt renkli yırtıklar ile iç mekana gün ışığı alır.

Details
Project Location: İstanbul, Küçükçekmece
Project Type: Depot
Proje Tipi Grubu: Endüstriyel
Employer: Sinpaş GYO
Ana Yüklenici: AKN İnşaat
Interior Architecture: KG Mimarlık
Structural Project: Profis Mühendislik
Mechanical Project: Optimum Proje
Electrical Project: Optimum Proje
Çelik Projesi: Profis Mühendislik
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2018
Building Plot Area: 6,785 m2
Total Construction Area: 23,505m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kurtul Erkmen