+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Duru Beytepe Satış Ofisi

Evren Yigit Architects tarafından tasarlanan ve inşaatı 2017 yılında tamamlanan satış ofisi, Ankara Beytepe'de bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Yüksek katlı konut projesi kavramına yeni bir bakış açısı getiren Duru Beytepe Konutları inşaatı hızla devam etmektedir.  Projemizin tasarım bakış açısı paralelinde tasarlanan ve yürütülen satış ofisi binası inşaatı henüz tamamlanmıştır.

Bulunduğu çevre ile bütünsel bir uyum sergileyen, bulunduğu çevrede benzeri olmayan, fark yaratan tasarımımızın; satış ofisi tasarımından da okunması amaçlanmıştır. Satış Ofisimizin tasarımı hacimsel planlaması ve cephe kaplaması tamamen bu tasarım bakış açısının bir ürünüdür.

Cephe tasarımında mesh bulunan cepheler tamamen konumun getirdiği iklimsel gereklikleri karşılaması hem de fonksiyonel anlamda giriş olarak tasarlandığı için dikkat çekici ve fark edilebilir olması amaçlanarak konumlandırılmıştır.

Müşteri bekleme alanları, cephedeki dokunun ara bölmelere taşınmasıyla hem müşteriler için hem de satış temsilcileri için daha kişisel ve kullanılabilir alanlar yaratılmıştır. Bölmeleri vurgulamak amacıyla zeminde farklı malzemelerin kullanılması tercih edilmiştir. Maket masasının üstü için doğal aydınlatma tercih edilmiştir.

Cephedeki ve mekandaki mesh saç malzeme seçimi; girişteki ahşap kaplama ve onyx mermer banko tasarımıyla tamamlanmıştır. Çocuk oyun alanı tasarımında görsel ilişkinin kopmaması için mesh yerine cam bölme tercih edilmiştir.

Tasarımın her noktasında fonksiyonelliği, uygulamanın her aşamasında kalite ve güvenilirliği göz önüne alan projemiz; hem satış ofisi hem de konut projemizle 2019 da kullanıcılarla buluşacaktır.

Map
Details
Project Location: Ankara, Çankaya
Project Type: Sales Office
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Safe İnşaat, Tona Yapı
Ana Yüklenici: Safe İnşaat, Tona Yapı
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2016
Building Plot Area: 976 m²
Total Construction Area: 1,600 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Zübeyde Yılmaz

Kadir Gürkan Yüksel

Fatma Büyükdemirci

Eylem Kırdar

Eda Kulak

Ünsal Özata