Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kertenkele Pub

Kertenkele Pub projesi, Bostanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olan sahil şeridinde yer alıyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Kapalı ve açılabilir alanlar olmak üzere toplamda 300 m2 kullanım alanına sahiptir. Projenin tasarım amacı, kullanıcıların kendilerini rahat hissedebilecekleri bir atmosferde, farklı oturma düzenleri yaratarak hem mekanı tekdüzelikten uzaklaştırmak hem de kullanıcıların ihtiyaçlarına göre mekanı farklı açılardan deneyimlemelerini sağlamaktı. Mekanın konseptini gold metal, koyu yeşil deri ve antrasit rengi ile harmanlanan natürel malzeme ve dokular oluşturmaktadır.

Oturma düzeni, rahat, konforlu ve doğal malzemeler kullanılan, deri ve masiften oluşan localar, kalabalık arkadaş grupları ve kutlamalar için mekana özel tasarlanan üst tablaları ışıklı lineer bistrolar, iki kişilik samimi oturma üniteleri, iş çıkışı bir şeyler içip sohbet edebilecekleri özel tasarım masif yuvarlak bistrolar ve yemek servisi için özel tasarlanan oturma gruplarından oluşmaktadır. Lineer ışıklı bistrolar mekanın en dikkat çeken odak tasarımlarından biridir. Üst tablası ışıklı olup üzerine Kertenkele Pub logosunda bulunan yonca motifi işlenmiştir. Ayrıca tüm mekana hakim olan gold detaylar bu bistrolarda da mevcuttur.

Mekan atmosferini oluştururken kuşkusuz en önemli unsurlardan biri de mekanın hizmet türü ile uyumlu bir aydınlatma ortamı belirlemektir. Kullanıcıların rahat vakit geçirmek ve müzik dinlemek için gittikleri Kertenkele Pub’da alternatifli aydınlık seviyesi, sıcak tonlar ile dengelenmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Bostanlı, İzmir
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Günay Kılıç
Ana Yüklenici: Monodesign İçmimarlık
Fotoğraf: Volkan Şengör
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 300 m²

Pin It
Mimar

Nihal Demir

Sercan Demir