+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Kertenkele Pub

Kertenkele Pub projesi, Bostanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olan sahil şeridinde yer alıyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Kapalı ve açılabilir alanlar olmak üzere toplamda 300 m2 kullanım alanına sahiptir. Projenin tasarım amacı, kullanıcıların kendilerini rahat hissedebilecekleri bir atmosferde, farklı oturma düzenleri yaratarak hem mekanı tekdüzelikten uzaklaştırmak hem de kullanıcıların ihtiyaçlarına göre mekanı farklı açılardan deneyimlemelerini sağlamaktı. Mekanın konseptini gold metal, koyu yeşil deri ve antrasit rengi ile harmanlanan natürel malzeme ve dokular oluşturmaktadır.

Oturma düzeni, rahat, konforlu ve doğal malzemeler kullanılan, deri ve masiften oluşan localar, kalabalık arkadaş grupları ve kutlamalar için mekana özel tasarlanan üst tablaları ışıklı lineer bistrolar, iki kişilik samimi oturma üniteleri, iş çıkışı bir şeyler içip sohbet edebilecekleri özel tasarım masif yuvarlak bistrolar ve yemek servisi için özel tasarlanan oturma gruplarından oluşmaktadır. Lineer ışıklı bistrolar mekanın en dikkat çeken odak tasarımlarından biridir. Üst tablası ışıklı olup üzerine Kertenkele Pub logosunda bulunan yonca motifi işlenmiştir. Ayrıca tüm mekana hakim olan gold detaylar bu bistrolarda da mevcuttur.

Mekan atmosferini oluştururken kuşkusuz en önemli unsurlardan biri de mekanın hizmet türü ile uyumlu bir aydınlatma ortamı belirlemektir. Kullanıcıların rahat vakit geçirmek ve müzik dinlemek için gittikleri Kertenkele Pub’da alternatifli aydınlık seviyesi, sıcak tonlar ile dengelenmiştir.

Map
Details
Project Location: Bostanlı, İzmir
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Günay Kılıç
Ana Yüklenici: Monodesign İçmimarlık
Photography: Volkan Şengör
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2015
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2015
Total Construction Area: 300 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Nihal Demir

Sercan Demir