Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ethos Foods

RetailWeek Interior Awards’ta "Yılın En İyi Yeme ve İçme Mağazası" ödülü alan proje I-AM tarafından tasarlandı.

I-AM, İngiltere Londra'da bulunan projelerini anlatıyor:

I-AM’in 2015'te yarattığı, vegan ve vejeteryanlara hitap eden konseptiyle Ethos Foods, RetailWeek Interior Awards’ta "Yılın En İyi Yeme ve İçme Mağazası" ödülünü kazandı.

Mimarlar, endüstriyel tasarımcılar, iletişimciler ve grafik tasarımcılardan oluşan tasarım ve marka deneyimi ajansı olan I-AM, multi-disipliner yapısıyla marka, mimari ve dijital tasarım çözümleri sunuyor. Dünya standartlarında perakende deneyimleri yaratırken önce derinlemesine araştırma ve analizler yürüten I-AM’in, markalar ve müşterileri arasında güçlü duygusal bağlar kuran sıradışı tasarımlarının gücü kullandığı metodlardan kaynaklanıyor.

Yeme-içme sektöründen bankacılık sektörüne kadar birbirinden farklı projeler yaratan yaratıcı ekibi ile markalara yeni bir bakış açısı ve görünüm kazandıran I-AM, bir yandan heyecan verici yeni markalara imza atarken, diğer yandan var olan markalara yeni bir soluk getiriyor.

I-AM ve Ethos Foods İş Birliği

Her yıl Londra’da ISG’nin sponsorluğunda düzenlenen Retail Week Interiors Awards, perakende sektöründeki markaların mağazalarının ödüllendirildiği dünya çapında takip edilen bir etkinlik. Bu etkinlikte  Ethos Foods konseptiyle "Yılın En İyi Yeme ve İçme Mağazası" ödülünü kazanan I-AM’in Kurucu Ortaklarından Emre Kuzlu, bu iş birliğine dair çalışmalarını şu şekilde ifade ediyor: "Londra’nın kalbinde yer alan vegan restoran Ethos için kusursuz bir müşteri deneyimi kurguladık. Markanın kurucusu Jessica Kruger ile yakından çalışarak şıklığın ön planda olduğu seçkin bir tasarım konsepti geliştirdik. Marka, iç mimari ve web sitesiyle tüm detayları incelikle düşünerek, sadelik ve lüksü birleştiren güçlü kimliğiyle modern bir restoran yarattık."

Ethos Foods COO'su Jessica Kruger ise konuyla ilgili "I-AM ile birlikte çalışmak ilham verici bir süreçti. Dekorasyona ve marka konumlandırmaya bayıldım. Her detay Ethos'u birebir ifade ediyordu" sözleriyle I-AM ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Veganlığa övgü

Ethos, Londra'da modern bir tarza sahip olan, şık bir konseptle hızlı hizmet veren, sağlıklı ve etten uzak yemekler sunan vegan ve vejetaryen bir restoran. Sağlıklı yemek seçenekleriyle müşterilerine doğal ve lezzetli bir menü sunan Ethos’un iç mimari konsepti, I-AM ekibi tarafından markanın seçkin karakterini yansıtacak şekilde kurgulandı. Tasarımı beyaz ve mavi tonlarının etrafında şekillendirildi. Altın ve gümüş detaylara yer verilerek kendini ifade eden çarpıcı bir atmosfer oluşturuldu. Mekana sıcaklık katmak için ise 4 metrelik boylarıyla göz dolduran huş ağaçlarından yararlanıldı. Zengin menü seçeneklerini vurgulamak adına klasik self servis büfesi yerine dairesel tezgahların desteğiyle tüm yemeklerin aynı anda görülebildiği cazip bir sunum kurgulandı.

Harita
Künye
Proje Yeri: Londra
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ethos Foods
Ana Yüklenici: Ridgeway
Proje Yöneticisi: Jen Kuhn, Alison Anderson
Fotoğraf: I-AM
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 245 m2
Toplam İnşaat Alanı: 245 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Emre Kuzlu

Jon Blakeney

James Coates

Kirsty Vance

Nick Wills

Ben Russell