Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

İki Satır

I-AM Viaport Marina'da bulunan iki Satır restoran iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

Hızlı yaşayan, spontane seyahat eden, sosyal, eğlenceli, sürprizleri seven ve teknolojiyi iyi kullanan yeni nesil genç konuklarına hizmet verecek olan bir şehir oteli olan Cloud 7’nin marka, mimari ve dijital tasarımları I-AM tarafından gerçekleştirildi.

Cloud 7’nin konsept ve iç mimari tasarımında konukların diğer konuklarla ve çevreleriyle iletişim sağlaması için teknoloji ve iletişim imkanları ön planda tutuldu.  Alışılmış resepsiyon, lobi alanı gibi tanımlı mekanlar yerine farklı modlara uyum sağlayabilen alanlar tasarlandı. Resepsiyon bankosu gibi bir otelde olmazsa olmaz gibi görünen unsurlar paylaşımlı masalar olarak tasarlandı ve otele ilişkin her türlü işlem (check in, check out) misafirlerin online olarak kendi başlarına yapabilecekleri şekilde teknolojik bir alt yapı ile kurgulandı. Otelin lobi/giriş katında genç, dinamik, eklektik ve eğlenceli bir tasarım dili benimsenirken, odalarda rahat/konforlu, canlı ve ilham veren bir tasarım dili benimsendi. Otelde şaşırtıcı, ilham veren öğelerin kullanımına özen gösterildi ve tüm bunlar teknoloji ile birleştirildi. Örneğin, duvardaki bir sanat eserini cep telefonunuzdan satın almanız bile mümkün.

Hızlı şehir yaşamına ve seyahat tarzına spontane bir mekan ile cevap veren, sunduğu teknolojik ve erişim çözümleriyle “akıllı otel” olarak değerlendirilen Cloud 7, bölgedeki hesaplı ve üst sınıf konaklama ihtiyacını karşılamak amacıyla yeni 15 otelle büyümeyi hedefliyor. Bu nedenle I-AM konsepti global bir marka ve mimari tasarımı üzerine kurgularken, İstanbul’da olduğu gibi açılacağı her şehrin lokal özelliklerini taşıyacak unsurlara da yer verdi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Tuzla, İstanbul
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
Mimari Proje Ekibi: İlknur Demirlenk, Duygu Gökbulut, Ulya Örnek, Sinem Oymak
İşveren: Global Restoran Yatırımları
Ana Yüklenici: I-AM
Proje Yöneticisi: Ertuğrul Yurdakul, Emre Kuzlu, Duygu Gökbulut, Vural Gül
Konsept Tasarımı: I-AM
Uygulama Projesi: Sedef Şener, Selami Bingöl, Cafer Corcor, Tuğçe Dadandı
Cephe Tasarımı: I-AM
Aydınlatma Projesi: I-AM
Grafik Tasarım: I-AM
Mimari Mesleki Kontrollük: I-AM
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 235 m²
Toplam İnşaat Alanı: 235 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ertuğrul Yurdakul

Pınar Ünlü

Tolga Sencer

Yetkin Başarır