Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kanyon Air Açık Hava Alışveriş Alanı

I-AM, projeyi anlatıyor:

Kanyon Alışveriş Merkezi ile Kanyon’un açık hava alanlarını ziyaretçiler için daha etkili ve keyifli hale getiren doğadan ilham alan, güvenli bir alışveriş deneyimi yaratmak üzere yola çıkılmıştır. Buna göre Kanyon’un merkezinde bulunan açık hava etkinlik alanı yeniden tasarlanmıştır.

Projedeki temel hedef, Covid-19 pandemisi sonrasında değişen ziyaretçi ihtiyaçları ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak, Kanyon kiracılarına alternatif bir açık hava sergileme ve satış imkanı sunmak ve Kanyon’un ziyaretçi trafiğini artırmaktır. Bu hedefle, ziyaretçilerin alışveriş motivasyonunu yükselten, kendilerini güvenli hissedebilecekleri, Kanyon markalarının sergileme ve satış operasyonlarını gerçekleştirebilecekleri, doğayı ve yeşili ön plana çıkaran, modüler bir pazar yeri konsepti oluşturulmuştur.

Kanyon’un ev sahipliği yaptığı yaşam tarzı markalarının dönemsel olarak yer aldığı, tasarım diliyle mekanla bütünleşen, farklı alanlarda kullanıma uygun, modüler bir ürün ailesi tasarlanarak, rahat, özgür ve güvenli bir ziyaretçi deneyimi yaratılmıştır.

Tasarım ve uygulaması gerçekleştirilen Kanyon Air’ın sunduğu müşteri yolculuğu içerisinde birçok farklı deneyim alanı bulunmaktadır. Dönemsel olarak değişen temalar çerçevesinde ise pop-up mağazalardan, müzik ve yeme içmeye dair alanlara kadar birçok yenilik planlanmaktadır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Şişli
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Kanyon Yönetim İşletim ve Pazarlama A.Ş.
Ana Yüklenici: İnartes Fuar Yazılım Hizmetleri A.Ş.
Peyzaj Mimarlığı: Uzbaş Tarım Ürünleri
Proje Yöneticisi: Merve Güner
Fotoğraf: Fevzi Ondü
Şantiye Yöneticisi: Başak Bozkurt
Proje Başlangıç Yılı: 2020
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2020
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Toplam İnşaat Alanı: 450 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ertuğrul Yurdakul

Merve Güner

Zeynep Durukan

Başar Bostancı
Yardımcı Mimar(lar)
Başak Bozkurt
Sedef Şener