Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pinsent Masons ve Göksu Avukatlık Bürosu

Adört Mimarlık İstanbul Esentepe'de bulunnan Pinsent Masons ve Göksu Avukatlık Bürosu iç mekan projesini anlatıyor:

Kurumsal kimlikle özdeşleşen prestijli ofis iç mekanları yaratma konusunda uzmanlaşan Adört Mimarlık tarafından projelendirilen Pinsent Masons Ve Göksu Avukatlık Bürosu kullanıma açıldı. Mecidiyeköy Astoria İş Merkezinin 5. Katında konumlanan proje, 600m2’lik bir alan kaplamaktadır.

İngiltere kökenli bir firma olan Pinsent Masons ile birleşen Göksu Avukalık Bürosu, tasarım süreci başlamadan önce kurumsal kimliklerini ve bu anlamdaki taleplerini kapsamlı bir şekilde Adört Mimarlık'a aktarmışlardır. Sade fakat bir o kadar prestijli mekanlar yaratmak projenin temel hedefi olmuştur.

Düşey yüzeylerde kullanılan görsel öğelerle, kurumsal kimliğin abartısız bir dille ön plana çıkarılması hedeflenmiştir. Tavanda, bölücü elemanlarda ve mobilyalarda tercih edilen basit geometrik formlar ve sade detay çözümleri, zeminde kullanılan dinamik desenli halı kaplaması ile dengelenmektedir. Mekanlara hakim olan pastel tonlar ve mat yüzeyler, abartısızlığı ile kendini gösteren bir iç mekan atmosferi kurgusuna katkı sağlamaktadır.

İşverenin talep ettiği karşılama, çalışma, toplanma ve sosyalleşme gibi işlevler için gereken mekanlar, mevcut yapının formu ile uyumlu olacak şekilde akılcı çözümler geliştirilerek yaratılmıştır. Tüm çalışma mekanları gün ışığından üst düzey fayda sağlayacak; ortak mekan ise teras kullanımına imkan verecek şekilde konumlandırılmıştır. Resepsiyon ve bekleme bölümünde tavan ve duvarlarda tercih edilen beyaz ve antrasit renkler ve zeminde kullanılan doğal taş malzeme rafine ve ferah bir karşılama mekanı yaratır.

Firmanın bilgi güvenliğini ön planda tutması sebebiyle tüm çalışma birimlerinde, ses izolasyonunu sağlamak için ses tutucu özelliği yüksek çift camlı bölme sistemler kullanılmıştır. Yine akustik performansı artırmak amacıyla toplantı odaları mobilyalarında ve bölücü elemanlarda tercih edilen ahşap malzeme, kullanıldığı tüm mekanlara aynı zamanda prestijli bir görünüm kazandırmaktadır.


Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Pinsent Masons ve Göksu Avukatlık Bürosu
Ana Yüklenici: A4 Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 550 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Adil Kırkaya

Erdem Argun

Argun Alıcı