Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Paker Mimarlık Ofisi

İstanbul, Şişli’de, inşaatı yeni tamamlanan bir iş merkezi yapısı içinde, tasarımı ve inşaatı Paker Mimarlık tarafından gerçekleştirilen iç mimari ofis projesi.

Paker Mimarlık kendi tasarladıkları ofislerini anlatıyor:

İstanbul, Şişli’de, inşaatı yeni tamamlanan bir iş merkezi yapısı içinde, tasarımı ve inşaatı Paker Mimarlık tarafından gerçekleştirilen iç mimari ofis projesidir.

Mesleki çalışma pratikleri gereği, çalışanların birbirleriyle sürekli iletişim içinde olmalarını sağlamak ve doğal ışıktan mümkün olduğunca faydalanmak için proje, açık ofis mantığında tefriş edilerek hazırlandı. Toplantı odası ve muhasebe açık ofise yönelmiş şekilde bina cephesinde; iç mimari programın destek birimleri olan malzeme odası, mutfak ve WC ise, yine açık ofise yönelmiş şekilde fakat planın arka bölümüne, komşu sağır duvara yaslanmış şekilde konumlandırıldı.

Açık tavanda bulunan mevcut mekanik-elektrik aksam korunarak, proje ihtiyacı olan yeni mekanik-elektrik aksam mevcut ile titizlikle koordine edildi ve uygulandı. Direkt ve endirekt yapay aydınlatmanın etkisi, beyaz renkli hareketli mobilyalar ve açık tavanda bulunan mekanik-elektrik aksamın beyaz boyanması ile arttırıldı.

Peyzaj, doğal ve boyalı ceviz ahşap kaplama ile dinamik renk deseni gibi iç mimari ögeler, mevcut brüt beton yapı elemanlarına tezat oluştururken, Gül Ilgaz imzalı sanat işi, görsel boyutu olmayan brüt beton duvar üzerinde mekana 3. bir boyut kazandırmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Paker Mimarlık
Ana Yüklenici: Paker Mimarlık
Grafik Tasarım: Nazlı Garcia Paker
Mekanik Projesi: Reda İşleyen, Prokem Mühendislik
Elektrik Projesi: Yahya Tosun, Altuğ Tosun
Tesisat Projesi: Prokem Mühendislik, Reda İşleyen
Fotoğraf: Emre Ogan
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 160 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Sinan Paker

Özer Ali Önkal

Özgün Yılmaz

Naz Cansın Aktaş

Neslihan Karaçim