Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nesine.com Ofisi

Nesine.com ofisi Trump Towers İstanbul 14. Ve 15. Katlarında yer almaktadır, ve tasarım ve uygulama hizmetlerinin bir arada gerçekleştirildiği bir projedir.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Projede bina çekirdeğinden ofise girilen bölümler ortak alanlar olarak düzenlenmiştir. Bu sayede genelden özele bir plan şeması oluşturulmuştur. Çalışma alanları katın iki kanadında konumlandırılmıştır. Ortak alanlarda kurgulanan kafeterya, tekli çalışma modülleri ve esnek çalışma alanları çalışanlara sosyalleşme, dinlenme ve alternatif çalışma mekânı imkanları sunmaktadır.

Mekanlar çok amaçlı olarak kullanılabilir şekilde ele alınmıştır. Resepsiyondan perde ile ayrılan bekleme, ve esnek çalışma alanı, ihtiyaç duyulduğunda perdenin kapatılmasıyla bir toplantı odasına dönüşebilmektedir. Bu alan aynı zamanda tüm çalışanların toplanabilecekleri bir sosyal alan olarak kullanılabilmektedir. Resepsiyon bankosu da bu amaçla, istenildiğinde ortaya çekilebilen bir bar modülü olarak tasarlanmıştır. Alana hizmet eden ekranlar ile farklı aktivitelere ev sahipliği yapabilmektedir.

Çekirdek çevresindeki duvar, kayar yazılabilir panolarla çok amaçlı bir yüzey haline getirilerek grafiklerle de zenginleştirilmiştir. Bu kayar panolar, farklı masa gruplarındaki departmanların farklı zamanlarda kullanmalarına olanak sağlar. Bu hareket sayesinde ofis içinde değişkenlik yaratılmıştır.

Oyun odasını kafeterya alanından ayıran kapı, mobilya elemanı ile bütünleştirilerek oyun odasına gizli ve eğlenceli bir giriş sağlamıştır.

Nesine.com ofisi firmanın genç çalışan profiline uygun olarak tasarlanırken, aynı zamanda fonksiyonelliğin ön plana çıkarıldığı hem yalın hem de genç bir tasarım dili ile dikkat çekmektedir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
Ana Yüklenici: ÜNDER Architects
Fotoğraf: Mirhan Bilir
Proje Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 1,600 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Burak Ünder

Müge Taştan

Regaip Adem

Deniz Özcan