Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

itelligence İstanbul Merkez Ofisi

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

NidaKule Ataşehir’de yer alan ‘itelligence İstanbul Merkez Ofisi’ projesi, fiziki şartları itibariyle tipik bir ofis katı olmamakla birlikte, iç-dış mekan ilişkileri, müstakil giriş kullanımları ve ana plan kurgusu ile, çalışan memnuniyetini üst düzeyde tutacak şekilde tasarlanmıştır.

Üç kata yayılan projede, ofis içi iletişimi arttırmak amacı ile katları birbirine bağlayan bir merdiven galerisi önerilmiştir. Merdiven sadece bir düşey sirkülasyon elemanı olarak düşünülmemiş, çevresinde oluşturulan amfi ve oturma alanları ile çalışanlar için bir toplantı, eğitim ve sosyalleşme alanı olarak tasarlanmıştır. Bununla birlikte ofisteki yazılabilir duvar ve cam yüzeyler, bilgi aktarımının yapılabileceği, eğitimlerin düzenlenebileceği yüzeyler olarak bu alanı desteklemektedir.

Merdiven ve ana giriş holü aksında kurgulanan ana sirkülasyon omurgası ile birlikte, esnek çalışma alanları, dinlenme, bireysel çalışma, kısa görüşme ve kafeterya gibi fonksiyonlar çözümlenmiştir. Bu sayede hem büyük ofis alanı parçalanarak ölçeklendirilmiş, hem de yoğunluk hissi azaltılmıştır. Ana omurga, devamında dış teras ile ilişki kurarak, dış alan kullanımı teşvik edilmiştir.

Kule çekirdeğinden ve direkt dışardan beslenebilen resepsiyon alanı, her iki yöne de cevap verebilecek şekilde tasarlanmış, döşeme ve duvarda kullanılan malzemeler ve grafikler bu yönlendirmeleri de yapacak şekilde düzenlenmiştir.

Tasarım ve uygulamanın bir arada, doksan gün gibi kısa bir sürede yapıldığı bu projede, süreç boyunca işveren-proje yönetimi-mimar-müteahhit iletişiminin sıkı ve düzenli tutulması sayesinde beklentiler en iyi düzeyde tasarıma ve uygulamaya aktarılabilmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: itelligence
Ana Yüklenici: DİEM Mühendislik Mimarlık
Proje Yöneticisi: TIME
Grafik Tasarım: MADWORKS İstanbul
Fotoğraf: Gürkan Akay
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 2,850 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Burak Ünder

Müge Taştan

Regaip Adem

Deniz Özcan

Bihter Öztürk