Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

KTM Kimyevi Maddeler Ofisi

KTM Kimyevi Maddeler ofisi, Göztepe Nidakule’de 900 metrekarelik alanda; 2 genel müdür odası, biri yönetim kurulu olmak üzere dört adet toplantı odası, açık ofis, resepsiyon, mutfak kafeterya alanlarından oluşmaktadır.

KTM Kimyevi Maddeler, petrol ve petrol türevleri, petrokimyasallar, polimerler ve endüstriyel kimyasallar konusunda temsilcilik, dağıtım ve uluslararası ticaret yapmakta olan bir aile şirketidir. Tasarım konsepti oluşturulurken firma çalışanlarına konforlu ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak, misafirlere güvenilir ve yenilikçi bir izlenim vermek hedeflenmiştir. Mevcut yapının düzgün geometrik formunu tekrarlayacak şekilde tasarlanan rasyonel ve akılcı mekanlar bu ihtiyaca cevap verecek şekilde oluşturulmuştur.

Rasyonel mekanların yarattığı durağan etki, dinamik açık tavan geometrisi ile kırılmaya çalışılmıştır. Mekanları ferahlatmak amacıyla kat yüksekliğinden maksimum derecede faydanılmıştır. Üst örtü tasarımı, akustik performansı sağlayacak şekilde ele alınmıştır; mevcut tavan akustik özellikli boya ile boyanmış, gerekli yerlerde ses tutucu özellikli asma tavan çözümleri uygulanmıştır. 

Resepsiyon alanında kaliteli, güçlü ve güvenilir bir ilk izlenim yaratmak üzere açık tonlar, gizli ışık detayları ve zeminde italyan carrara mermer kullanılmıştır. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. Bu mekanlarda mobilya ve aydınlatma elemanları ile sağlanan aksiyel düzenli kurgu, görsel elemanlar ve canlı renklere sahip duvarlar ile dengelenmektedir.  Ortak mekan olarak kullanılacak olan kafeterya, sosyalleşmeye ve esnek çalışmaya imkan veren, çok amaçlı bir mekan olarak düşünülmüştür.  

Harita
Künye
Proje Yeri: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
Mimari Proje Ekibi: Sanem Yılmaz Atabek
İşveren: KTM Kimyevi Maddeler
Ana Yüklenici: A4 Mimarlık
Proje Yöneticisi: Sanem Yılmaz Atabek
Mekanik Projesi: TTG Mühendislik
Elektrik Projesi: Tan Mühendislik
Tesisat Projesi: TTG Mühendislik
Şantiye Yöneticisi: Murat Duyar, İhsan Çümen
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 900 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Sanem Yılmaz Atabek

Adil Kırkaya