Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Nida Kule Ortak Mekanlar

İstanbul Göztepe kavşağında bulunan Nida Kule'nin ortak alanlarının iç mekan tasarımını üstlenen MDArch, ofis kulesinin yüksek tavanlı giriş lobisini bir bazilika planı gibi düşünerek iki yan nefi bekleme, orta nefi ise karşılama fonksiyonları için ayırdı

Kurumu temsil eden bu danışma alanının arkasındaki ahşap nervürlü yüzey tavanda da devam ederek giriş aksını vurgulamakta. İhtişamlı atmosferi kuvvetlendirmek için klasik kolon başlıklarına öykünen derin fugalarla ayrılmış kolonlar boyalı camlarla kaplandı. Zeminin sertliği parlak ve mat doğal taş şeritler sayesinde yumuşatıldı. Ahşap tavan ve duvar yüzeyleri ile parlak cam ve metal akşamların kullanımı ile de içeride dengeli bir kontrast yaratılması amaçlandı. MDArch kurucusu Görkem Volkan'ın heykel çalışmalarından biri de giriş mekanında kendine yer buldu.

Yapının diğer ortak alanlarında da lobide yaratılan atmosferin izleri devam ederken, ortak toplantı odalarının tavanında ise kırık ahşap yüzeyler yaratılarak akustik açıdan konforlu mekanlar elde edildi.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kadıköy, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Nida İnşaat, Tahincioğlu Holding
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2010
İnşaat Başlangıç Yılı: 2010
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 3,000 m²

Pin It
Mimar

Görkem Volkan