Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Adana Air Hotel

MDArch Mimarlık projeyi anlatıyor:

Türk Hava Kurumu'nun Adana'daki dokuz katlı mevcut binasının 200 yataklı bir otele dönüştürülmesi amacı ile hazırlanan renovasyon projesinde Adana'daki taş yapılardan esinlenerek doğal taş kaplı ve hareketli ahşap gölgelik panellerle donatılmış bir cephe tasarlandı. Balkonun bu iklimdeki önemi dikkate alınarak ve kütleye keskin gölgelerle katabileceği zengin dinamik görüntüler de düşünülerek mevcut balkonlar korundu. Ray üzerinde ilerleyen ahşap güneş kırıcılar ise cepheye dinamik bir görüntü kazandırmaktadır.

Katları birbirinden ayıran çelik profiller geleneksel mimarideki kat silmesine gönderme yaparak ahşap ve doğal taşla kaplanmış bu mono blok kütleye yatay hareket kazandırıp binanın kent içindeki yatay silüetle olan ilişkisini kuvvetlendirmiştir. Aynı amaçla teras katının üstü de köşeleri perfore edilmiş basit bir metal yüzey ile kütle tamamlandı.

Otelin lobi girişi ile zemin katta yer alan kafenin girişi ayrı tutularak binada otelden bağımsız bir şekilde çalışacak ve kaldırım hayatını zenginleştirecek kamusal bir kullanım alanı yaratıldı.

Künye
Proje Yeri: Adana
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Toplam İnşaat Alanı: 4,800 m2

Pin It
Mimar

Görkem Volkan