Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Adana Hotel

Adana şehir merkezinde Seyhan ilçesinde yer alması planlanan bu beş yıldızlı şehir oteli, aynı zamanda bölgede gerçekleştirilmekte olan kentsel dönüşümü destekleyecek bir etkileşim alanı olarak tasarlanmış.

Plaza kotunda bağlı olduğu ana arteri besleyebilecek ticaret alanları, cafe ve restoranları barındırıyor. Yerel yaşantıya uygun olacak şekilde mahremiyete sahip iki ayrı girişi bulunan bir spa ve fitness merkezi ve açık/kapalı yüzme havuzları, business center ve toplantı salonları bulunmakta. Buna ek olarak kendi özel girişine sahip 350 kişilik bir balo salonu ile her türlü düğün ve kutlamaya ev sahipliği yapabiliyor.

Adana Otelde 29 adet Premium, 20 adet Suit ve 139 adet standart olmak üzere toplam 188 adet oda bulunuyor. Yapı sadece bağlı olduğu artere değil kentin dönüşmekte ve gelişmekte olan kesimine de cephe vermekte. Cephe tasarımında yoğun mimari programın gerektirdiği büyük ölçü ve açıklıklar oda birimlerine ve yapı bileşenlerine ayrıştırılarak insan ölçeğine yakın bir hale getirilmiş. Adana Otelin gelişmekte olan yeni Adana'da bir etkileşim, buluşma ve hareket noktası olarak, içinde yer aldığı çevredeki kentsel akışkanlığı arttıracak bir odak olması öngörülmüş.

Künye
Proje Yeri: Adana
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Başlangıç Yılı: 2007
Proje Bitiş Yılı: 2007
Arsa Alanı: 22.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Cuma Evren Yıldırım

Erhan Yıldız