Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ataşehir Sheraton İç Mekan Tasarımı

İç mimarisi Kreatif Mimarlık tarafından Ataşehir Sheraton Oteli, finans merkezine yakınlığı sebebiyle Sheraton standartları çerçevesinde üst düzey bir iş oteli olarak tasarlandı.

Tasarımında mekanların şık, konforlu olmasına özen gösterilmiş, şehir dışından gelen iş adamlarının iş amaçlı da kullanabileceği fonksiyonları içinde barındırması sağlanmıştır. Giriş katındaki lobide, alakart restoran ve barında kısa görüşmeler yapılabileceği gibi bir alt katta çeşitli büyüklüklerde toplantı salonları ve balo salonu organizasyonların düzenlenebilmesi planlanmıştır.

Otel odalarının konforlu rahat ve teknolojik olarak güncel tüm gereksinimleri karşılaması hedeflenmiştir.

Giriş katındaki tüm fonksiyonlar sokak etkisi verecek şekilde ana aks üzerine yerleştirilerek, aydınlık ve şık bir iç pasaj atmosferi yaratılmıştır. Aks üzerindeki rüzgarda savrulan yaprak etkisinin soyutlandığı iki adet özel tasarım avize ünlü Çek aydınlatma firması Preciosa ile tasarlanmıştır.

Karşılama bankolarının arkasındaki duvarda Maya Romanoff markası İstridye kabuklarından tasarlanmış özel bir duvar kağıdı kullanılmıştır.

Girişte yer alan kafedeki koltuklar Poltrano Frau markasıdır.

Alakart restoranda zeminde ve kolonlarda özel kesim Bookmatch doğal taş paneller kullanılmış, mekan içinde metal ve deri kullanılarak özel paneller ve ayırıcı seperasyonlar tasarlanmıştır.

Aksının sonunda yer alan barın eğrisel oturma alanında özel kesim ayna ve ahşap kullanılmıştır.

Alt katta yer alan toplantı salonları ve balo salonuna açılan fuaye alanında Alman Light Boys markası aydınlatmalar kullanılmıştır. Milano modeli aydınlatmalarda cam tavanlı pasajlardan esinlenilmiş, doğal ışık almayan fuaye alanına gün ışığı etkisi verilmiştir.                 

Künye
Proje Yeri: Ataşehir, İstanbul
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Cevahir Holding
Fotoğraf: Haldun Kırkbir
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 42.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Nesrin Asal