Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ormanada Konut Yerleşkesi

İstanbul Zekeriyaköy'de 220 dönüm alanda ormanlarla çevrili arazide, farklı yaşantı ve aile yapılarına ev sahipliği yapacak yeni bir mahalle olarak kurgulanan proje.

Her sokağın kendine özgü ve farklı olmasına özen gösterilerek yaşayanların geniş ve tekdüze bir yerleşimden çok birbirinden ayrışan küçük mahallerde hissetmeleri hedeflenmiş. Evler ise maksimum gün ışığından faydalanırken sakinlerine de gerekli mahremiyeti sağlayacak şekilde tasarlanmış. Yapıların yönelimleri, mimarileri, detayları ve malzeme seçimleri sürdürülebilir ve doğayla uyumlu bir yaşantı sunuyor.

Malzeme seçimlerinde ve detay çözümlerinde görsel uyum, kullanım ve bakım kolaylığı ile çevreye duyarlılık ön planda tutulmuş. Kişisel seçimlere uygun olarak oluşturulan renk seçenekleri ile farklı mekanlar yaratılmasına da olanak sağlanmış. Her tasarımda zemin, duvar kaplamaları, merdiven korkulukları, mutfak ve banyo dolapları, vitrifiyeler, kapılar ve tavan detaylarında birbirinden farklı, aynı zamanda kendi içinde kişiye özel seçenekler barındıran profesyonel ve mimarca çözümler sunuyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
İşveren: Eczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım
Peyzaj Mimarlığı: Kardelen Peyzaj Planlama
Statik Projesi: Bürostatik
Mekanik Projesi: Beta Mühendislik
Elektrik Projesi: Enkom Mühendislik
Fotoğraf: Cemal Emden
Proje Başlangıç Yılı: 2009
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 100.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Aydan Volkan

Selim Cengiç

Cuma Evren Yıldırım

Birkan Kankatan

Selim Aygün

Melek Altınok

Aslıhan Bolat

Tolga Işıkyıldız