+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

KTM Kimyevi Maddeler Ofisi

KTM Kimyevi Maddeler ofisi, Göztepe Nidakule’de 900 metrekarelik alanda; 2 genel müdür odası, biri yönetim kurulu olmak üzere dört adet toplantı odası, açık ofis, resepsiyon, mutfak kafeterya alanlarından oluşmaktadır.

KTM Kimyevi Maddeler, petrol ve petrol türevleri, petrokimyasallar, polimerler ve endüstriyel kimyasallar konusunda temsilcilik, dağıtım ve uluslararası ticaret yapmakta olan bir aile şirketidir. Tasarım konsepti oluşturulurken firma çalışanlarına konforlu ve ferah bir çalışma ortamı sağlamak, misafirlere güvenilir ve yenilikçi bir izlenim vermek hedeflenmiştir. Mevcut yapının düzgün geometrik formunu tekrarlayacak şekilde tasarlanan rasyonel ve akılcı mekanlar bu ihtiyaca cevap verecek şekilde oluşturulmuştur.

Rasyonel mekanların yarattığı durağan etki, dinamik açık tavan geometrisi ile kırılmaya çalışılmıştır. Mekanları ferahlatmak amacıyla kat yüksekliğinden maksimum derecede faydanılmıştır. Üst örtü tasarımı, akustik performansı sağlayacak şekilde ele alınmıştır; mevcut tavan akustik özellikli boya ile boyanmış, gerekli yerlerde ses tutucu özellikli asma tavan çözümleri uygulanmıştır. 

Resepsiyon alanında kaliteli, güçlü ve güvenilir bir ilk izlenim yaratmak üzere açık tonlar, gizli ışık detayları ve zeminde italyan carrara mermer kullanılmıştır. Açık ve yarı açık çalışma mekanları gün ışığından üst düzey faydalanılacak şekilde konumlandırılmıştır. Bu mekanlarda mobilya ve aydınlatma elemanları ile sağlanan aksiyel düzenli kurgu, görsel elemanlar ve canlı renklere sahip duvarlar ile dengelenmektedir.  Ortak mekan olarak kullanılacak olan kafeterya, sosyalleşmeye ve esnek çalışmaya imkan veren, çok amaçlı bir mekan olarak düşünülmüştür.  

Map
Details
Project Location: Kadıköy, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Architectural Project Team: Sanem Yılmaz Atabek
Employer: KTM Kimyevi Maddeler
Ana Yüklenici: A4 Mimarlık
Projcet Manager: Sanem Yılmaz Atabek
Mechanical Project: TTG Mühendislik
Electrical Project: Tan Mühendislik
Plumbing Project: TTG Mühendislik
Construction Site Manager: Murat Duyar, İhsan Çümen
Project Start Date: 2015
Project End Date: 2016
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2016
Total Construction Area: 900 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Sanem Yılmaz Atabek

Adil Kırkaya