Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

AIG Merkez Ofisi

AVCI Architects, Maslak Orjin Plaza'da bulunan, Uluslararası sigorta şirketi AIG'nin Istanbul Merkez Binası iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

4000 m² inşaat alanına sahip olan ofisin tasarımı çalışanların gün ışığından en üst düzeyde istifade etmesi üzerine geliştirildi. Bu sebeple açık ofisler binanın çeperlerinde yer alıp ana departmanları belirlerken wc'ler, baskı odaları, mutfak, çay ocağı, toplantı odaları gibi yardımcı mekanlar orta kısımda gruplandı. Açık ofisler arasında yer alan bu ayırıcı mekanlar, aynı zamanda geçirgen sirkülasyon alanları sayesinde fonksiyonel işlevlerini yerine getirip, çalışanların mekan içinde rastlantısal karşılaşmalarına da olanak sağlar.

Açık ofislerde yüksek hacimli mekanlar, tavanlardaki ahşap, metal ve alçıpan malzeme kullanımları ile geniş mekanlardaki monotonluğu kırar ve departman içindeki alt çalışma birimleri ahşap tavan havuzları ile tarif eder. Avcı Architects tarafından tasarlanan duvar grafikleri, brüt beton kolonlar ile bir denge oluşturur.

Tasarımı ve yapımı 4,5 ayda tamamlanan ofis 2014'ün Eylül ayından bu yana AIG Istanbul Merkez Binası olarak hizmet vermektedir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: AIG Sigorta
Ana Yüklenici: DİEM Mühendislik Mimarlık
Proje Yöneticisi: CBRE Proje Yönetimi
Mekanik Projesi: WSP Mühendislik
Elektrik Projesi: WSP Mühendislik
Akustik Projesi: Duyal Karagözoğlu
Mimari Mesleki Kontrollük: Hande Yarımbıyık, Özge Öztürk
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 4,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Selçuk Avcı

Deniz Nar

Hande Yarımbıyık

Hatice Büşra Al Özdilek

Özge Öztürk

Tuğba Öztürk

Simay Ataköy

Berrin Özdemir

Ceren Bayazıtoğlu

Tolgahan Akbulut

Deniz Orçun