Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

FOX International Channels İstanbul Ofisi

Avcı Architects, Fox International Channels'ın ofislerinin iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

Fox International Channels, yeni ofislerinin tasarımı için bize başvurduklarında hayal ettikleri çalışma ortamını ferah, dinamik, neşeli ve renkli bir mekan olarak tasvir ettiler. 1450 m² inşaat alanına sahip ofis alanında genel olarak açık ofis düzeninin hakim olduğu bir çalışma ortamı yaratıldı. Açık ofislerin yanısıra dinamik geometrik formlarda cam kütlelerle kapalı ofisler ve toplantı odaları düşünüldü.

Üç aylık tasarım sürecinin ardından iki ayda yapımı tamamlanan mekanın tasarımında hem Fox International hem de Avcı Architects'in ortak hassasiyeti olan doğal malzemelerin kullanımı belirleyici oldu. Ofis bölümlenmelerinde şeffaflık ön plana alınarak doğal ışık kullanımı maksimize edilmeye çalışıldı. Uzun çalışma saatlerini daha konforlu hale getirmek üzere tasarlanan bu ofiste kullanılan canlı renkler ve duvarlardaki grafikler çalışanları yormadan çalışma ortamını zenginleştirmeyi ve enerjik kılmayı amaçlıyor. Yapısal brüt beton yüzeyler korunarak mekanın özgün karakterinin tasarıma yansıtılmasının yanısıra, açık tavan sistemi ile mekanın dinamizmi örtüşmüş oldu.

Ofisin plan kurgusu ele alınırken öncelikle ortak kullanım alanları ile departmanların yerleşimleri değerlendirildi. Fox International Channels'ın enerjik yapısına uygun olarak yaratıcı ve serbest çalışma ortamına imkan verecek şekilde rekreatif ve serbest kullanıma uygun mekanlar sağlanması, tasarımın çıkış noktalarından oldu.

Bizler için de Fox International gibi kendi sektöründe fark yaratmış uluslararası bir medya grubunun ofisini yapmak oldukça zevkli bir çalışma oldu.

Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: FOX International Channels
Ana Yüklenici: Mitas İnşaat
Mekanik Projesi: Eren Mühendislik
Elektrik Projesi: Gümüş Teknoloji
Fotoğraf: Asiana Jurca Avcı
Mimari Mesleki Kontrollük: Selçuk Avcı, Deniz Nar, Özge Öztürk
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 1450 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Selçuk Avcı

Burak Ünder

Deniz Nar

Hatice Büşra Al Özdilek

Tuğba Öztürk
Yardımcı Mimar(lar)
Özge Öztürk
Simay Ataköy