Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Keyvan Havacılık Ofis

Udesign Mimarlık, projeyi anlatıyor:

İstanbul merkezli Keyvan Havacılık 20 senelik tecrübesi ile müşterilerine özel jet danışmanlığı, havacılık moda tasarımları ve havacılık yönetim danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

Tasarım sürecinde, müşterimizin kendi müşterilerine sunduğu bu üst kalite ve lüks servis hizmet anlayışını başlangıç noktası olarak alarak, aynı kaliteyi ofislerine yansıtmayı amaçladık. Bu çıkış noktamızın 2 amacı vardı; biri çalışanlara kendi müşterilerine sunmak için çaba gösterdikleri kalite ve konforun içerisinde çalışma imkanı sağlamak ve bu sayede ofiste geçirdikleri süre boyunca kendilerini müşterilerinin yerine rahatlıkla koyarak çalışabilmelerini sağlamak. Diğeri ise ofise ziyaretçi olarak gelen müşterilere Keyvan Havacılığın kendilerine sağlayacağı kalite ve konforun bir örneğini yaşatmak. Kalite ve konfor amacıyla ise daha klasik ve ciddi bir renk paleti ile yola çıkarak, ahşap, seramik, mermer, cam ve pirinç gibi malzemeler kullandık.

Ofis Vadistanbul’da bir bloğun tüm katını kullanmaktadır. Orjinalinde 2 girişli olan bu katta kontrolün daha kolay olması amacıyla tek giriş aktif kullanılmıştır ve girişten sonra ofis alanı yönetim ve ofisler olarak 2 ana bölüme ayrılmıştır.

Bina çekirdeğinin etrafına depo, server ve vestiyer gibi destek alanlarını yerleştirdik. Bu alanlarda ve koridorlarda havacılık rotalarından esinlenerek duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde eğimli çizgiler kullandık. Çalışanları ise cephe tarafında konumlandırarak ve açık tavan sistemi kullanarak doğal ışıktan maksimum seviyede faydalanmalarını ve ferah alanlarda çalışmalarını amaçladık.

Kullandığımız daha klasik ve ciddi renk paleti kafeterya alanında bir değişiklik göstererek daha yumuşak ve pastel bir tona dönmektedir. Bu alan kullanılan yumuşak mavi tonu ile Mavi Kafe olarak adlandırılmaktadır.

Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Keyvan Havacılık A.Ş., Emre Şahin
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Fotoğraf: İbrahim Özbunar
Şantiye Yöneticisi: Aziz Şınık
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2020
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Toplam İnşaat Alanı: 1.080 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Umut Uzuner

Mert Metin

Gökçen Hotaman

Aziz Şınık
Yardımcı Mimar(lar)
Vildan Uraz