Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Salute Ofis

Eclipse Plaza, Maslak'ta bulunan ofis Udesign Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Türkiye’de 2005 yılından itibaren dünyanın önde gelen dermatolojik kozmetik markalarını çatısı altında toplayan Salute’nin İstanbul Maslak Eclipse plazada yer alan ofinin tasarımında çıkış noktamız, farklı markaların bir alanda bulunacağı ofisi dinamik, rekabetçi ama bir yandan etkileşimli çalışma şeklini tasarıma yansıtmak oldu. Bu sebeple ana koridor etrafında toplanan alt markaların kendilerine ait kurumsallarına sadık kalmak tasarım aşamasında en önemli kriterlerden oldu. Çözüm olarak giriş koridor ve sirkülasyon alanlarındaki konseptin marka alanlarına da yayılarak kullanılması, buna karşın markaların kurumsal renklerinin kendi alanlarında ön plana çıkartılarak özelleşmesini hedefledik. Firmaların çalışma alanlarındaki renkli camlar ile kaplı duvarlar, çalışma koltuklarında kullanılan kumaş renkleri marka kurumsallarına göre seçilmiştir.

Mekanların kurgulanması sırasında ortaya çıkan zorunlu koridor alanının uzunluğu, ilk etapta zorlayıcı olsa da tasarım ve planlama sırasında mekanı ve konsepti tanımlayan ve mekanın karakterini belirleyen en önemli öğelerden birisi oldu. Ortaya çıkan uzun koridorun sıkıcılığını ilk aşamada 2 boyutta kırmak için yapılan diagonal hareket, gerek 3. Boyutta duvarlarda gerekse zemin de birçok alanda desteklenmiştir.

Ofiste kafeterya alanında gerektiğinde kapanarak kafeteryadan ayrılabilen masa da dahil olmak üzere farklı senaryolarak göre ebatlandırılmış, 5 adet toplantı odası konumlandırdık.

Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Salute Sağlık Hizmetleri
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Grafik Tasarım: Udesign Mimarlık
Mekanik Projesi: Keban Mekanik Mühendislik
Elektrik Projesi: Keban Mekanik Mühendislik
Tesisat Projesi: Keban Mekanik Mühendislik
Fotoğraf: Gürkan Akay
Şantiye Yöneticisi: Türker Beyazoğlu
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 984 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Umut Uzuner

Bihter Erdem Okumuş

Gökçen Hotaman
Yardımcı Mimar(lar)
Türker Beyazoğlu