Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Dilmenler Makine Ofis

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

1982’de kurulmuş olan Dilmenler Tekstil Makinaları firması 30’u aşkın senedir tekstil/kumaş imalat boyama vb makinaları üretmektedir.

Müşterimizin de istekleri uyarınca temiz ve elegan bir mekan yaratarak profesyonellik ve kaliteyi vurgulamak istedik. Ana ofis alanı Europe Residence & Office Building’in tüm bir katını kaplayan ofis alanını, çekirdekten yapılan tek giriş ile ikiye bölerek Dilmenler ismi altında 2 ortak firma olan Megam Tekstil ve Dilmenler Makina firmalarına yer verdik. Daha sonar yarattığımı bu 2 ana mekanı firmanın alışılageldik kurumsal çalışma biçimleri uyarınca genel bir koridor ile birbirine bağlanmış ve oda oda ayrılmış departman ofislerine böldük.

Daha klasik bir hava yaratmak amacı ile seramik malzeme kullanılan koridor alanları ise akustik açısından yardımcı olması için ofis bölümlerinde yerini halıya bırakmaktadır. Toplantı odası ve kafeterya gibi alanlarda ise betony a da ahşap görünümlü PVC uygulaması yapılmıştır. Bu zemin malzemeleri renklerinde toprak tonları kullanılmış olup, bu tonlar tüm ofis geneline yayılarak ahşap ve beton ile birleştirilerek ofis genelinde elegan bir görüntü yapalanmak istenmiştir.

İç mekan tasarımlarında uluslararası beğenilere de uyum sağlamak açısından ofis alanlarında tavanlar açık bırakılarak, mesh ve akustik panel uygulamaları ile desteklenmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ataköy, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Dilmenler Makine
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Mekanik Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Elektrik Projesi: EEM Mühendislik
Tesisat Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Yangın Tahliye Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Fotoğraf: Gürkan Akay
Şantiye Yöneticisi: Evren Erim
Proje Başlangıç Yılı: 2018
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2018
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 1,140 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Gökçen Hotaman

Umut Uzuner