+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Dilmenler Makine Ofis

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

1982’de kurulmuş olan Dilmenler Tekstil Makinaları firması 30’u aşkın senedir tekstil/kumaş imalat boyama vb makinaları üretmektedir.

Müşterimizin de istekleri uyarınca temiz ve elegan bir mekan yaratarak profesyonellik ve kaliteyi vurgulamak istedik. Ana ofis alanı Europe Residence & Office Building’in tüm bir katını kaplayan ofis alanını, çekirdekten yapılan tek giriş ile ikiye bölerek Dilmenler ismi altında 2 ortak firma olan Megam Tekstil ve Dilmenler Makina firmalarına yer verdik. Daha sonar yarattığımı bu 2 ana mekanı firmanın alışılageldik kurumsal çalışma biçimleri uyarınca genel bir koridor ile birbirine bağlanmış ve oda oda ayrılmış departman ofislerine böldük.

Daha klasik bir hava yaratmak amacı ile seramik malzeme kullanılan koridor alanları ise akustik açısından yardımcı olması için ofis bölümlerinde yerini halıya bırakmaktadır. Toplantı odası ve kafeterya gibi alanlarda ise betony a da ahşap görünümlü PVC uygulaması yapılmıştır. Bu zemin malzemeleri renklerinde toprak tonları kullanılmış olup, bu tonlar tüm ofis geneline yayılarak ahşap ve beton ile birleştirilerek ofis genelinde elegan bir görüntü yapalanmak istenmiştir.

İç mekan tasarımlarında uluslararası beğenilere de uyum sağlamak açısından ofis alanlarında tavanlar açık bırakılarak, mesh ve akustik panel uygulamaları ile desteklenmiştir.

Map
Details
Project Location: Ataköy, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Dilmenler Makine
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Mechanical Project: Çağrı Sistem Çözümleri
Electrical Project: EEM Mühendislik
Plumbing Project: Çağrı Sistem Çözümleri
Yangın Tahliye Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Photography: Gürkan Akay
Construction Site Manager: Evren Erim
Project Start Date: 2018
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Construction End Date: 2018
Total Construction Area: 1,140 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Gökçen Hotaman

Umut Uzuner