Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Clubmed Türkiye Ofis

1967’den bu yana Türkiye’de 71 nokta ile hizmet vermekte olan tatil köyü zinciri ClubMed’in Türkiye merkez ofisi Udesign Mimarlık tarafından tasarlandı ve uygulandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

İstanbul Maçka’da bulunan G-Mall içerisinde yer alan ClubMed Türkiye Merkez ofisini tasarlarken tatil köyü olarak ClubMed’lerin sportif, dinamik, eğlenceli ve doğal yapısı ön plana çıkarmaya çalıştık. Özellikle renkler, grafikler ve ahşap malzeme ile bu yapıyı desteklerken duvar, tavan ve kalan alanlarda açık renkler ve oda bölmelerinde cam malzeme kullanımı ile mekanın ferahlığını ve şeffaflığını kaybetmemesini hedefledik. ClubMed’in anti-hiyerarşik düzeninde müdür-çalışan ayrımının sadece bir ünvandan çok da fazlası olmaması bu şeffaf tasarımı destekler nitelikte oldu.

İç mekandaki açık ofis bölümünde mevcut tavan yüksekliği maksimumda kullanmak amacıyla mekanik, elektrik ve yangın sistemleri yalnızca boyanarak dışarıda bırakıldı. Açık tavan sistemi ile verilen high-tech duruş zeminde ise micro beton uygulaması ile tamamladık ve parke kullanılmış olan kafeterya ve toplantı alanından ayrılmasını sağladık.

Toplantı ve kafeterya alanlarında parke ve ahşap kullanımının artırılmasının sebebi ise bu alanlarda daha sıcak bir etki yakalayarak dinlenme – kafe bölümde ev rahatlığını yakalayıp toplantı odasında toplantıların tekdüzeliğini kırmak oldu.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beşiktaş, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Clubmed
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Grafik Tasarım: Udesign Mimarlık, Clubmed
Mekanik Projesi: Çağrı Mühendislik
Elektrik Projesi: Çağrı Mühendislik
Tesisat Projesi: Çağrı Mühendislik
Fotoğraf: Gürkan Akay
Şantiye Yöneticisi: Aziz Şınık
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 460 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Umut Uzuner

Gökçen Hotaman

Aziz Şınık
Yardımcı Mimar(lar)
Ahmet Sancaktutan