Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

AG Melco Ofis

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Uygulamasını 2018 senesi içerisinde tamamladığımız Mitsubishi asansör ve yürüyen merdiven Türkiye distribütörü AG Melco firmasının ofisi Vadistanbul ofis bloklarında yer almaktadır. Hareketli mobilyalarda mevcut ürünlerle ilerlediğimiz projede, mevcut masaların baskın ahşap dokusunu dengelemek adına ofis genelinde beyaz, gri ve renk kullanılmıştır.

Çalışan yoğunluk sayısı sınırda olan mekanda ferahlık ve açıklığı koruyabilmek için açık tavan uygulaması yapılmıştır. Tavanlarda bina yapısının bize sağladığı kaset tavan sistemi mevcut hali ile kullanılmıştır. Altyapı ürünleri ise antrasit renkte boyanarak yine açıkta bırakılmıştır. Dekoratif ürünler ve yönlendirmeler ile zenginleştirilen tavan bu haliyle maksimum yükseklikte kullanıma izin vermiştir.

Kurumsal renk olan mavi ofis genelinde baskın olmadan renklendirme amacıyla renkli cam uygulamaları ve halılarda kullanılarak ofis geneline yayılmıştır. Açık ofis alanında sabit çalışanlar için yer alan masaların yanı sıra saha çalışanlarının ofiste bulundukları sürelerde kullanabilecekleri ortak çalışma masaları konumlandırılmıştır. Büyüklükleri 10-12m² arasında değişen müdür odaları cephe bölümlerine yerleştirilmiştir. Istenildiği takdirde toplantı odası olarak da kullanılabilen ve ofisin merkezinde yer alan sosyal Alana ek olarak 2 adet toplantı odası bulunmaktadır.

Zemin uygulamasında plank halı kullanılan projede bu malzeme de mekanı renklendiren öğelerden birisi olmuştur. Sirkülasyonun daha yoğun olduğu koridor ve ortak alanlarda zeminde PVC malzeme kullanılmıştır. Açık bırakılan tavan ve üzerinde kullanılan endüstriyel malzemelerle uyumu açısından beton görünümlü PVC tercih edilmiştir. Aydınlatma üniteleri açık ofislerde lineer tipte, müdür odaları ve toplantı odalarında ise barisol ve mobilya birleşimi özel imalat ünitelerle sağlanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: AG Melco Türkiye
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Mekanik Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Elektrik Projesi: EEM Mühendislik
Tesisat Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Yangın Tahliye Projesi: Çağrı Sistem Çözümleri
Fotoğraf: Gürkan Akay
Şantiye Yöneticisi: Mehmed Zahid Aras
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2018
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 540 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Gökçen Hotaman

Umut Uzuner