+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Keyvan Havacılık Ofis

Udesign Mimarlık, projeyi anlatıyor:

İstanbul merkezli Keyvan Havacılık 20 senelik tecrübesi ile müşterilerine özel jet danışmanlığı, havacılık moda tasarımları ve havacılık yönetim danışmanlığı alanlarında hizmet vermektedir.

Tasarım sürecinde, müşterimizin kendi müşterilerine sunduğu bu üst kalite ve lüks servis hizmet anlayışını başlangıç noktası olarak alarak, aynı kaliteyi ofislerine yansıtmayı amaçladık. Bu çıkış noktamızın 2 amacı vardı; biri çalışanlara kendi müşterilerine sunmak için çaba gösterdikleri kalite ve konforun içerisinde çalışma imkanı sağlamak ve bu sayede ofiste geçirdikleri süre boyunca kendilerini müşterilerinin yerine rahatlıkla koyarak çalışabilmelerini sağlamak. Diğeri ise ofise ziyaretçi olarak gelen müşterilere Keyvan Havacılığın kendilerine sağlayacağı kalite ve konforun bir örneğini yaşatmak. Kalite ve konfor amacıyla ise daha klasik ve ciddi bir renk paleti ile yola çıkarak, ahşap, seramik, mermer, cam ve pirinç gibi malzemeler kullandık.

Ofis Vadistanbul’da bir bloğun tüm katını kullanmaktadır. Orjinalinde 2 girişli olan bu katta kontrolün daha kolay olması amacıyla tek giriş aktif kullanılmıştır ve girişten sonra ofis alanı yönetim ve ofisler olarak 2 ana bölüme ayrılmıştır.

Bina çekirdeğinin etrafına depo, server ve vestiyer gibi destek alanlarını yerleştirdik. Bu alanlarda ve koridorlarda havacılık rotalarından esinlenerek duvarlarda, tavanlarda ve zeminlerde eğimli çizgiler kullandık. Çalışanları ise cephe tarafında konumlandırarak ve açık tavan sistemi kullanarak doğal ışıktan maksimum seviyede faydalanmalarını ve ferah alanlarda çalışmalarını amaçladık.

Kullandığımız daha klasik ve ciddi renk paleti kafeterya alanında bir değişiklik göstererek daha yumuşak ve pastel bir tona dönmektedir. Bu alan kullanılan yumuşak mavi tonu ile Mavi Kafe olarak adlandırılmaktadır.

Details
Project Location: Sarıyer, İstanbul
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Keyvan Havacılık A.Ş., Emre Şahin
Ana Yüklenici: Udesign Mimarlık
Photography: İbrahim Özbunar
Construction Site Manager: Aziz Şınık
Project Start Date: 2019
Project End Date: 2020
Construction Start Date: 2020
Construction End Date: 2020
Total Construction Area: 1.080 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Umut Uzuner

Mert Metin

Gökçen Hotaman

Aziz Şınık
Contributing Architect(s)
Vildan Uraz