Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kelebek Mobilya Mağaza Konsept Tasarımı

I-AM, Türkiye’nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olan Kelebek Mobilya’nın yeni mağaza konseptini ele aldı.

Konsept tasarımı ele alınırken Kelebek Mobilya’nın imzası haline gelen modüler tasarım anlayışı cephe tasarımından marka duvarına ve yönlendirme işaretlerine kadar her alanda vurgulamak amaçlandı.

Merak uyandıran ve çarpıcı bir giriş alanı ile müşteriyi karşılayan, ritmik ve yönledirici dolaşım aksı ile mağaza içerisinde müşteri yolculuğuna çıkaran bu tasarımda teşhir alanları gerek zemin ve tavandan koparılarak gerekse renkli çerçeveler içine alınarak stilize edilmiş bir ev deneyimi yaşatmaktadır. Her bir teşhir alanında farklı bir ev deneyimi yaşatılırken hem koleksiyonların sergilenmesinde bütünlük yakalanmış hem de çapraz satış fırsatlarına olanak tanınmıştır.

Uyku alanında ahşap malzemelerle daha sıcak bir ortam kurgulanmış, genç odalarında ise gri-yeşil halılar ve sokak lambasından esinlenilen aydınlatmalarla sokak hissini yaratmak amaçlanmıştır.

Konsept proje oluşturulurken mevcut mağazanın bir perakende mağazası olarak ele alınması amaçlanmıştır. Mevcut mağazalardaki satış süreci yeniden ele alınmış görüşme alanı ve kasa alanı birbirinden ayrılarak daha profesyonel bir satış sürecine geçilmiştir. Ayrıca mağaza içerisinde müşterilerin mobilyalar hakkında bilgi edinmelerini sağlayan, ürünün tasarımcısı, tasarım hikayesi, kullanım şekilleri ve malzemelerini anlatan infografik panolar ile müşteri ile konuşan bir mağaza tasarlanmıştır. 

Harita
Künye
Proje Yeri: Gaziosmanpaşa, İstanbul
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Dogtaş Mobilya
Ana Yüklenici: Akrotes, I-AM
Proje Yöneticisi: Deniz Tuncer, Ertuğrul Yurdakul, Emre Kuzlu
Statik Projesi: Akrotes
Mekanik Projesi: Akrotes
Elektrik Projesi: Akrotes
Çelik Projesi: Gürkan Demirer
Mimari Mesleki Kontrollük: I-AM
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 750 m²
Toplam İnşaat Alanı: 750 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ertuğrul Yurdakul

Pınar Bilgin Unlu

Çağlar Masat

İlknur Demirlenk

Ulya Örnek Köseoğlu

Deniz Tuncer