Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Eye-D Karaköy

Ofist tarafından tasarlanan gözlükçü İstanbul Karaköy'de bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Eye-D sadece sıra dışı bir gözlükçü dükkanı değil. Aynı zamanda bir sanat galerisi. Veya bir konser mekanı. Veya bir kahveci. Ya da bir buluşma noktası. Daha da önemlisi deneyim odaklı bir mekan. Sıra dışı, biraz çılgın, çarpıcı; sıcak, samimi, insan ölçeğine yakın, bağ kurması kolay.

Sadece alışveriş edilen bir dükkan değil. Aynı zamanda etrafını fark ederek, keşfederek başka aktivitelere ve deneyimlere de dahil olunabilecek bir mekan.Bildik, basit malzeme ve fikirlerin sıra dışı yaklaşımlar, dikkatlice çözülmüş detaylar ve yüksek kalitede, kusursuz işçiliklerle uygulanması.

Metal konstrüksiyon ve paneller ile, gerektiğinde bir gözlük veya bir sanat eseri sergilemeye imkan tanıyacak, farklı ihtiyaçlar için farklı pratik çözümler önerebilen, bir fon... Aslında son derece bildik, hafif, sıcak, samimi, form ve boyut olarak basit bir malzeme olarak mantar; tavandan sallandırılmış 550 tane yoga bloğu... Genel tasarım yaklaşımını özetlemek için aslında yeterli.  4 köşesinden tavana taşıtılmış 4 metre uzunluğundaki mantar lamine masa ve etrafta şaşkın dolaşan Michael Sodeau tasarımı mantar Bob tabureler tasarıma eşlik ediyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Beyoğlu, İstanbul
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Turkuaz Optik
Proje Yöneticisi: Ece Torunlar
Grafik Tasarım: Day Studio
Fotoğraf: Ali Bekman Photography
Şantiye Yöneticisi: Ece Torunlar
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 105 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yasemin Arpaç

Sabahattin Emir

Ece Torunlar