Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Entropia

İstanbul Nişantaşı’nda bulunan saat mağazası Ofist tarafından tasarlandı.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Zamanı öğrenmek için artık saate bakmadığımız bu dünyada saatler hiç olmadıkları kadar değerliler. Aksesuar ve mücevher olarak kullanılan bu parçalar benzer ilgi alanlarına ve zevklere sahip müdavimlerini oluşturuyor. 

Cartier, Panerai ve IWC markalarını aynı çatı altında toplayan Entropia Club bu müdavimler için bir buluşma noktası olmak üzere tasarlandı. Saatlerin artık saat butiklerinde satılmadığı bu yeni dünyada bir araya gelme noktası; her ziyarette yeni bir deneyime sahip olacağınız bir dünya...

Entropia’nın iç mekan tasarımında Art Deco zamansızlığı ile Fransız zarifliği bir araya geliyor. Pirinç, mermer, ceviz ağacı, duvar kağıtları, ayna, kumaş ve el yapımı seramikler gibi bu seçkin dünyanın klasik malzemeleri özenle toplanmış, kusursuz detaylar ve işçiliklerle uygulanmış. Yeni veya sürpriz hiçbir şey yok. Sanki yüzyıllık bir mekan. Sıcak, bildik, şık ve zarif.

Lüks saat dünyasını sanat ve tasarımla buluşturan mekan, 3 ana bölümden oluşuyor: Zengin bir kütüphane ile çevrelenmiş bir toplantı salonu, daha sıcak ve samimi bir oturma alanı ve VIP toplantıları için ayrılmış, "Da Vinci" ismiyle anılan koleksiyonerler odası. Çok çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan Entropia zamanın durduğu bir mekan. Hiç olmadığı gibi ve tekrarlanmayacak bir deneyim için.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Beşiktaş
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Abacus Saat
Ana Yüklenici: Önen Mimarlık
Fotoğraf: Ali Bekman Photography
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2020
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Toplam İnşaat Alanı: 130 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yasemin Arpaç

Sabahattin Emir
Yardımcı Mimar(lar)
Tuğçe Özbıyık
Ece Torunlar