Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

myGini Ofisi

Ofist tarafından tasarlanan ofis San Fransisko'da bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Bankalar ve finansal kuruluşlar için mobil bankacılık aplıkasyonu olan myGini app, Mehmet Sezgin ve ekibi tarafından Amerika'da kurulup, San Francisco'nun finans bölgesinde yer alan 1858 yılında inşa edilmiş bu zarif, karakteristik, tuğla binaya yerleşti.
Böyle belirgin karaktere sahip mekanlar için tasarım yapmak bir yandan oldukça kolay, çünkü mekanın güçlü karakteri çok önemli bir yol gösterici ama diğer yandan da oldukça limitleyici... Gerekli dengeyi sağlamak çok bağlayıcı ve zor olabiliyor. Çünkü ekleyeceğimiz her kalem, mekanın karakteriyle çelişmeden, onunla yarışmadan, onun yanında, onunla birlikte var olabilmeli.

Bu temel hedef doğrultusunda amacımız bu mekanı yeni işlevi ve kullanıcıları için tasarlamaktı. Günümüz, yeni jenerasyon ofis programını karşılayacak fonksiyonları mekana eklemek. Açık, rahat, samimi, eğlenceli ve hiyerarşiden uzak bir ofis için sadece gerektiği kadar ekleme yapmak.   Kibar, çoğunlukla beyaz, düz hatli, basit, modern formları, sarıdan kırmızı ve kahveye uzanan mevcut homojen renklerle ve ahşap ile tuğlanın güçlü dokusuyla kontrast yaratacak şekilde bir araya getirmek.

Son olarak kontrasti daha da arttırmak ve eğlence katmak için biraz da renk ve grafik.  Mevcutla yarışmamak, onu güçlendirip ortaya çıkararak içine günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ama usulca, kibarca, saygıyla yerleşmek...

Harita
Künye
Proje Yeri: San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri (ABD)
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: MyGini, Mehmet Sezgin
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Yasemin Arpaç

Sabahattin Emir