Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

PAE Hukuk Bürosu

Dila Gökalp, 1993-1996 yılları arasında Neşet ve Şaziment Arolat tarafından yapılmış olan Maya Meridien Tower'da bulunan PAE Hukuk Bürosu iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

PAE Law Office, genç ve dinamik bir hukuk bürosu olarak hem kendi enerjilerini yansıtan hem de hukuk işlerinin ciddiyeti ve mahremiyetinin önemini vurgulayan bir mekan istediklerini Dila Gökalp Architects' e vurgulamışlardır.

Dila Gökalp Architects (DGA), bu ofis mekanını temel olarak 3 ayrı mekan stratejisi içinde kurgulamıştır. Birincisi; giriş/karşılama ve toplantı hacimleri, ikincisi; açık ve kapalı çalışma hacimleri ve üçüncüsü ise fotokopi / faks noktası ve mutfak gibi ofis hizmet birimleri. Birinci bölüm ile ikinci bölüm arasında kayar ahşap kapı kullanılarak hem gizlilik ilkesi korunmuş, hem de istendiğinde bu iki bölümün tek bir hacim gibi çalışması prensibi sağlanmıştır.,

Şeffaflık ve görünürlük, klasik hukuk bürolarında pek de karşı karşıya kalınmayan bir unsur. DGA bu genel geçer ilkeyi PAE Law Office bağlamında yeniden yorumlamıştır. Kullanılan malzemeler, uygun oranlarda yanyana getirilerek hem ciddiyet hem innovasyon hem de dinamizm vurgulanmıştır. Brüt beton yüzeyler ile hukuk bürosunun sahip olduğu çağdaş duruş, ahşabın eklenmesiyle güven ve otorite hissini güçlendirmiştir. Metal sac'lar ise DGA'nın neredeyse imzası haline gelen bir unsur olmasının yanı sıra bu mekanın alışılagelmişin dışında olma iddiasını yansıtıyor.

Son olarak, dekoratif ögeler olarak seçilmiş vintage objeler, Modern Türk ressamlardan eserler ve harita gravürleri ile mekan daha bütüncül bir hale getirilmiştir. Tüm ahşap ve metal detaylar DGA tarafından tasarlanmıştır."

Harita
Künye
Proje Yeri: Beşiktaş, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: PAE Law Office
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 200 m2
Toplam İnşaat Alanı: 200 m2

Pin It
Mimar

Dila Gökalp