Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Magnum Pleasure Store İstanbul

İstanbul Bağdat Caddesi‘nde konumlanan Magnum Pleasure Store İstanbul‘un 2017 senesi tasarımı ve uygulaması Wangan tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Dünyanın en eski global kuruluşlarından biri olan ve 190 ülkede faaliyet gösteren Hollanda merkezli Unilever’in alt markalarından biri olan Magnum, her sene kozmopolit şehirlerin önemli noktalarında, kullanıcılarına kendi Magnum’larını yaratma deneyimini yaşatmak amacıyla Magnum Pleasure Store adıyla pop-up konsept mağazalar açıyor.

Genel konsepti Magnum‘un tutku, haz, lüks ve özgürlük temaları üzerine tasarlanan mağazanın, dış mekanında şehrin sıkışık ve betonarme yapısına tezat olarak ferah ve özgür bir kaçış noktası yaratmak üzere, egzotik peyzaj elemanları ve doğal malzemeler kullanıldı. Süt, çikolata ve altın renklerine ait tonların kullanıldığı iç mekanda Magnum barı ve mağaza konseptine 2017 senesinde eklenen kahve barı bulunuyor. Mağazanın en önemli tasarım öğelerinden biri de iç mekanın tavanına yayılan altın çikolata damlaları enstalasyonu. 2229 damladan oluşan enstalasyon, altın, haz ve lezzet temalarına gönderme yapıyor.

Birçok detay ve ürünün yeni konsepte özel olarak üretildiği mağazada kullanılan hareketli mobilyalar; Wangan ürünleri olan Punto Armchair ve Punto Sofa.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Kadıköy
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Magnum
Ana Yüklenici: Wangan
Fotoğraf: Emre Dörter
Şantiye Yöneticisi: Mert Can Uzyıldırım
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 800 m2
Toplam İnşaat Alanı: 300 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Kerem Özerler

Kutay Yorulmaz

Mert Can Uzyıldırım