Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

İlayda Avantgarde Otel

Aydın Kuşadası'nda Demirce Mimarlık'ın tasarladığı otel yapısı.

Özel konumu, uzaktan algılanabilirliği ve dikkat çekici olması gerekliliğini ortaya çıkardı. Toplamda 85 oda, 1 adet toplantı salonu, lobi barı, kahvaltı salonu, teras barı ve açık havuzu, bodrum katta fitness salonu bulunmakta.

Girişin hemen yanında çözümlenmesi gereken kafe ve bodrum katta yer alan fitness salonu farklı işletmeciler tarafından kullanılabileceği için ana konsept oluşturulurken bu mekanların bir bütün içinde ayrıştırılması gerekliliği ana kütle kararlarımızı etkiledi. Oluşturulan tünel ile giriş özelleştirirdi ve kafeden kopartıldı. Kafenin arkasında perde şeklinde yerleştirilen ahşap duvar fitness salonunun girişini tanımladı. Oda katlarını çevreleyen ve bitişik diğer işletmeden ayrılmayı sağlayan bir kabuk oluşturuldu.

Tüm cephe ve planlar yeniden ele alındı. Öncelikle balkonlar iptal edildi ve iç hacimler genişletildi. Cephe şeffaflaştırıldı. Ayraç olarak ışık kutuları kullanıldı.

İç hacimlerde yalınlık ve malzemenin ön plana çıktığı bir konsept oluştururdu. Cephedeki ışık oyunları lobide ve yatak başlarında da sürdürürdü.

Yatak başında kalebodurun garden stone taşı ile bina genelinde kullanılan doğal taş etkisi devam ettirildi. Banyo ile oda arasında cam bölücüler kullanıldı. Lobi bar, liman ve şehir manzarasının keyfini sürdürebilmesi için 1. katta konumlandırıldı. Kahvaltı salonu ise 1. teras katta yer alıyor ve gece kullanımı da söz konusu... Kahvaltı salonunun bir üst katında ise açık havuz ve bar yer alıyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Kuşadası, Aydın
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: İlayda Turizm
Ana Yüklenici: Serdar Yılmaz
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 950 m²
Toplam İnşaat Alanı: 8.500 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Alpay Demirci

Burçin Demirci

Belgin Utma