Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

CASA GRANDE Konutları

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan proje yeri, güney de sınırı Konyaaltı Bulvarına bitişik olup, konut ve özel okullar bölge dokusu içerisinde yer almaktadır.

Aynı zamanda bölge olarak da yabancı müşterilerin ve yazlıkçıların tercih ettiği bir bölgededir.

Manzara olarak Beydağlarına hakim olan bölgede, tasarıma başlarken, bütün dairelerin olabildiğince çevre ve kendi içinde oluşturulacak peyzaj alanını, manzara olarak görmesi amaçlanmıştır.

Proje düz bir arazidedir; her yönü açıktır. Arsanın formu, yapı yüksekliği sınırlaması ve emsal kullanımı, projede farklı genişliklerde blok tasarımını oluşturmuş, bu aynı zamanda hareketliliği artırırken, farklı peyzaj alanlarını oluşumunu sağlamıştır.

Farklı tiplerdeki 2+1 ve 1+1 daire tipleri ve bunların daire kombinasyonları ile iki çeşit bloktan üretilmiştir. Fonksiyon olarak bütün 1+1 stüdyo dairelerle, ticari dükkanlar, ayrı bir blokta ve caddeye cephe olacak şekilde konumlandırılmıştır. Ticaretin yola bağlantısı olup, site içinden girişi yoktur. Yoğunlukla 2+1 daireler, dubleks ve bahçe daireler lineer bloklarda düzenlenmiştir.  Plan şeması oluşturulurken aynı şemada alternatif sunularak, isteyen için ayrı salon ve ayrı mutfak, isteyen için de açık salon ve açık mutfak olacak şekilde çözülmüştür. Bahçe daireler için Antalya’nın yakıcı güneşinden kaçacak, korunaklı zemin teras alanları oluşturulmuştur ve bu terasların peyzajla bağlantısı sağlanmıştır.

Bütün lineer tiplerde, aynı apartman girişinden 10 adet daireye ulaşılması ve katta çekirdek etrafında 2 adet daire oluşu, yoğunluklu bir sitede apartman komşuluğunu pekiştirmesi açısından önemsenmiştir. Bu durum aynı zamanda cephe kullanımını arttırmış, dairelerin iki yönünün lineer olarak açık olması sıcak iklimde rüzgar sirkülasyonu açısında önem taşımaktadır.

Apartman girişlerinde, cephede farklı renkler tercih edilmiş, site sakinlerinin ve dışardan gelecek misafirlerin, ayırt etmesi açısından belirleyici olması istenmiştir.

Bloklar arasında ve ortada büyük bir peyzaj alanı bulunmaktadır. Ortadaki büyük havuz, fitness ve sauna yaz ve kış ayları için üstü açılıp kapanabilir olarak tasarlanmıştır.

Künye
Proje Yeri: Antalya
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: AKG İnşaat Yatırım İnovasyon
Ana Yüklenici: AKG İnşaat Yatırım İnovasyon
Statik Projesi: HBS Mühendislik
Mekanik Projesi: Vefa Mühendislik
Elektrik Projesi: HBS Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2019
İnşaat Başlangıç Yılı: 2019
Toplam İnşaat Alanı: 7.779 m2, 16.500 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Özlem Yıldız Kaya
Yardımcı Mimar(lar)
Işınsu Deniz Türk