İlgili Projeler

Denizli Erbakır Fen Lisesi

Erbakır Elektrolitik Bakır Mamulleri AŞ’nin paydaşları Erikoğlu ve Abalıoğlu ailelerinin girişimiyle ve mimar ve mühendislerin karşılık almadan gönüllü çalışmalarıyla inşa edilen lise 1997 yılında eğitime açıldı.

Orhan Şehinler, projeyi anlatıyor:

Milli Eğitim Müdürlüğü''''''''nün izni ile ilk defa özel olarak Fen lisesi ihtiyaç programına uygun olarak tasarlanmış yapıdır. Özellikle sınıflar 16 öğrenci için tasarlanıştır. Projede esas olarak ekonomiklik ön plandadır. Taşıyıcı sistem makul açıklıklarla kurulmuş ve mekânlar çok amaçlı, yoğun kullanılmıştır. Tasarım uygulamayı rahatlatmış, yapı kalemleri yalınlaştırılmış, en az detay gereksinimi olmasına dikkat edilmiştir. 

Bina organizasyonu ise, giriş ekseni üzerinde yer alan yönetim, kuzey kanadında yer alan atölye ve laboratuvarlar, güneyde derslikler ve kapalı teneffüs alanları, güney bahçesine açılan kantin, orta eksende ortak mekânlar olan çok amaçlı toplantı salonu, kitaplık yemekhane, iç bahçe avludan meydana gelmektedir.

Tamamlandıktan 4 yıl sonra sonra Milli Eğitim Müdürlüğü yapının çevresine, kurumun tip projelerini kullanarak, birçok ek yapı yaptırmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Denizli
Proje Tipi: Lise / Ortaöğretim
Proje Tipi Grubu: Eğitim
Ana Yüklenici: Feka İnşaat
Proje Yöneticisi: Muammer Yapıcıoğlu
Statik Projesi: Tempo Mühendislik, Muammer Yapıcıoğlu, Sait Yaymanoğlu
Mekanik Projesi: Ömer Faruk Yüksel
Elektrik Projesi: Nizamettin Kolbaşı
Tesisat Projesi: Ömer Faruk Yüksel
İnşaat Başlangıç Yılı: 1996
İnşaat Bitiş Yılı: 1997

Pin It
Mimar

Orhan Şahinler