Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Emirgan Evi Genç ve Çocuk Odası

Emirgan, İstinye’de bulunan müstakil evin genç odası, genç banyosu ve çocuk odasını kapsayan proje, Salt Mimarlık ve Tasarım tarafından tasarlandı.

Çocukların hem güncel dönemlerinde hem de yetişkinlik döneminde kullanabilecekleri ferah ve konforlu mekanlar tasarlandı. Herkesin çoğunlukla evinde vakit geçirdiği pandemi döneminde, çocukların odaları ile olan ilişkilerini güçlendirebilecek yönde, yaşam alışkanlıklarına uygun, aynı zamanda mekanların estetik açıdan ve kullanım anlamında çocuklar için motive edici olmasına özen gösterildi.

Genç odası; giyinme alanı, yaşam alanı (çalışma-dinlenme) ve yatak alanı olarak üç alandan oluşuyor. Alanlar birbirine, kemerli geçişlerle bağlandı bu sayede akışkan ve ferah bir kompozisyon yaratıldı. Detaylı işlenmiş birden fazla katmanların oluşturduğu bütüncül yüzeyler, ışık detayları ile tamamlandı. Açık tonlardaki renk paleti, güçlü ahşap detaylar ile birleşerek zamansız ürünler ortaya çıkardı.

Genç banyosu, tekdüzelikten çıkarılıp kullanıcının isteklerine göre kişiselleştirilip yaşayan, karakteristik bir mekan olarak kurgulandı. Renkli, yalın ve net bir alan haline dönüştü.

Çocuk odası, çok aydınlık olmamasına rağmen açık tonlarda kullanılan renkler ve ergonomik tasarlanan mobilyalar ile iç açıcı ve modern bir mekan tasarlandı.

Kullanıcı isteklerini, Salt’ın çizgisi ile yorumladığımız mekanlar ortaya çıktı. Sabit mobilyaların tamamı Salt tarafından tasarlanıp, projeye özel olarak üretildi.  Genel olarak mekan algısı, dingin renkler ve eğlenceli katmanlar üzerine kurgulandı. Farklı malzemeler ile farklı katmanlar oluşturularak yüzeyler derinlikli ve hareketli hale getirildi. Renk seçiminde, ferah ve sakin renkler seçildi ve bununla birlikte birçok bileşen kullanılarak tekdüzelikten uzaklaşıldı.

Künye
Proje Yeri: Sarıyer, İstanbul
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
Ana Yüklenici: Salt Mimarlik ve Tasarım
Proje Başlangıç Yılı: 2021
Proje Bitiş Yılı: 2021
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
İnşaat Bitiş Yılı: 2021
Toplam İnşaat Alanı: 90 m²

Pin It
Mimar

Seçil Behiye Mungan

Cemre Koç