Ofisin Diğer Projeleri

Miboso Wellbeing

Acararch tarafından tasarlanan yoga ve meditasyon alanı, çalışma alanları, toplantı alanı ve ortak alanlardan oluşan merkez ofislerinde sakin, samimi ve minimal bir tasarım dili kullanılarak kullanıcıya ferah ve rahat bir atmosfer sunmak hedeflendi.

İstanbul'da kurulan Miboso'nun mottosu "modern kadının içindeki gücü bulmasına yardımcı olacak bütünsel bir rehber". Kadim şifa ve yaşam öğretilerini, ruh sağlığının ön planda olduğu çağdaş bir yaklaşım ile geniş kitlelerle buluşturma tutkusuyla yaratılan çok yönlü bir yaşam platformu olan Miboso bir kadın kuruluşu olarak hayatına dokunduğu kişileri kendi potansiyellerine ve en iyi yaşamlarına kavuşturmayı amaçlıyor.

Acararch tarafından tasarlanan yoga ve meditasyon alanı, çalışma alanları, toplantı alanı ve ortak alanlardan oluşan merkez ofislerinde sakin, samimi ve minimal bir tasarım dili kullanılarak kullanıcıya ferah ve rahat bir atmosfer sunmak hedeflendi. Bu doğrultuda geçirgen sınırlar kullanılarak bütünsel bir mekan yaratıldı.

Kullanılan geçirgen sınırlar hemen hemen mekanın tamamının ortak alan olmasını sağlarken gerekli durumlarda kişisel alan oluşturmak için yoga odası, akademi odası ve çalışma alanı gibi alanlarda perdeler kullanıldı. Plaza hissiyatını kırmak amacıyla kullanılan pencere önü lamellerin oluşturduğu ışık/gölge oyunları yaşayan ve dönüşen bir mekan hissi yaratırken kullanıcının dış dünyadan soyutlanmasını sağladı.
Benzer tonlarda seçilen sakin renkler, yumuşak kumaşlar ve kavisli formlarla istenilen ferah ve sakin atmosfer sağlandı. Girişten itibaren kesintisiz devam eden kavisli duvar mekansal sürekliliği kuvvetlendirdi ve bu duvar içinde oluşturulan renkli nişlerle kitchenette ve cafe alanı gibi fonksiyonel alanlar yaratıldı.

Mekanın merkezinde konumlandırılan yuvarlak büyük koltuklu oturma alanı eğitim öncesi ve sonrasında kullanıcıların bir araya gelip rahatça vakit geçirip birarada olabilecekleri ana alan olarak tasarlandı. Ara bölücü elemanların mümkün olduğunca az kullanılmasıyla gerektiğinde aktivite alanı olarak da kullanılabilecek büyük ferah bir ana alan yaratıldı.

Künye

Pin It
Mimarlık Ofisi