+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Mimarlık Ofisi

Pin It

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 2017 - 2. Oturum

1 Nisan 2017''''de yapılan "Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor" etkinliğinin ikinci yarısında, yarışmayla yapılan ve uygulanan projelerin mimarları, yarışma ve uygulama süreçleriyle ilgili sunum yaptılar.

Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor 3. Yılında

Arkitera Mimarlık Merkezi’nin Yarışmayla Yap projesi kapsamında düzenlediği Yarışmayla Yapanlar Buluşuyor etkinliklerinin üçüncüsü 1 Nisan Cumartesi günü Levent Kaleseramik Binası Dr. İbrahim Bodur Konferans Salonu’nda yapılacak.

İki Yarışma, İki Uzun Süreç

Uzun yıllar beklemede kalan iki yarışma projesi; Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Hizmet Binası ve Antalya Kent Merkezi Doğu Garajı ve Halk Pazarı Alanı Düzenlenmesi Mimari Proje Yarışması süreçleri nasıl sonuçlandı ve nasıl devam ediyor?

Antalya Nekropol Alanı Modern Sanatlar Müzesi Yarışmayla Yapılıyor

2005 yılında düzenlenen bir ulusal yarışma ile elde edilen Doğu Garajı ve Halk Pazarı projesinin uygulama kazıları sırasında Antalya kent tarihini bilinenden daha eskiye taşıyan bir Nekropol alanı keşfedilmişti.

Türkiye''''nin Ürün Dergisi RAF 10. Yaşını Kutluyor

RAF Ürün Dergisi, 10 yılına özel sayısıyla okuyucusunun karşısında. “10 Yıl, 60 Kapak” adlı özel ekimizde, 2005’ten bu yana yayınlanan kapakları, tasarımcılarının anlatımıyla birlikte bulabilirsiniz.

Emre Erkal: Bedenden Kent Ölçeğine Mimari Mekanın İşitsel Boyutları

13 Mart 2012 Salı günü saat 19:30''''da, Emre Erkal tarafından "Bedenden Kent Ölçeğine Mimari Mekanın İşitsel Boyutları" konulu söyleşi gerçekleştirilecek.

2 Kuşak Mimar (02): Coşkun Erkal ve Emre Erkal

2 Kuşak Mimar video söyleşi serisine, Erkal Mimarlık''''ın ortaklarından Coşkun Erkal ve Emre Erkal ile devam ediyoruz.

"Doğu Garajı ve Halk Pazarı Projesinin Başarısı Kentin Kemikleşmiş Sınırlarının İşleyişini Değiştirecektir"

Süper Kent Antalya dosyası kapsamında 10 yıldır kentin gündeminde olan Doğu Garajı ve Halk Pazarı projesinin detaylarını mimarlarından Emre Erkal ile tartıştık.

Emre Erkal

1972 yılında Ankara'da doğdu.

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü'nden mezun olan Emre Erkal lisans üstü eğitimini 1999 yılında Harvard Üniversitesi Graduate School of Design bölümünde tamamladı. 1998-2000 yılları arasında Skidmore Owings & Merrill (SOM) ofisinde çalıştı. 2006 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nde doktora çalışmalarını tamamladı. Emre Erkal, Erkal Mimarlık ofisinin ortaklarından.