Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Y Loft

Antalya şehir merkezinde Konyaaltı bölgesinde bulunan ve çatı katı dubleks eki olan dairenin yabancı uyruklu sahipleri tarafından talep edilen loft tarzı tasarım daireye yansıtılmaya çalışılmıştır.

Toplamda 199 m2 kullanım alanı olan dubleks meskenin her ne kadar kat yükseklikleri standardın üstünde olmasa da salon kısmında tarzı güçlendirmek adına tuğla kemerler ile ikinci bir duvar katmanı tasarlanarak mekana boyut katması amaçlandı. Mevcut merdiven kaldırılarak duvardan konsol olarak taşıtılan korkuluksuz basamaklar ile yeni merdivenin altından girilmesi amaçlanan ana banyo girişi tasarlandı. Çocuk odası tasarlanırken mevcut kapıya ek olarak çocuklara özel sarı bir kapı da dahil edilerek kullanım çeşitliliği düşünüldü. Koridordaki iki küçük oda birleştirilerek hem müzik hobisi hem çalışma odası olarak kullanılabilen mekan tasarlandı.

Ebeveyn yatak odasının banyosu için mekanın derinliği amaçlanarak banyo duvarları şeffaflaştırıldı. Müşterinin gezgin yaşam tarzını tam olarak yansıtması amacıyla merdiven holüne tasarlanan dünya haritası ev sahiplerinin gezdiği noktaları ve hedeflerini işaretlemesi amacıyla düşünüldü.

Künye
Proje Yeri: Antalya
Proje Tipi: Tek Ev / Villa
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Yakup Bulgak, Yusta Bulgak
Ana Yüklenici: KST Mimarlık
Fotoğraf: Doğa Yusuf Dökdök
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Toplam İnşaat Alanı: 199 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Kemal Serkan Tokis