Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Alara Loft

Antalya Düden Park Rekreasyon Projesi kapsamındaki kıyı gezi bandı üzerinde, şehir ile özdeşleşmiş olan falez silueti içerisinde, Düden Şelalesi’nin denize döküldüğü bölgeye 500 metre mesafede yer alan apartman, Altındal Mimarlık tarafından tasarlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Tasarım: ​

2009 yılında başlayan tasarım süreci, işverenin istekleri doğrultusunda, arada geçen bunca zamanlık dilimde önce her katında 3 adet 2+1-27 bağımsız bölüm, ardından her katında 2 adet 3+1-18 bağımsız bölüm, en nihayetinde de 2016 yılında her katında tek daire, her biri 365 metrekarelik 9 adet bağımsız bölümden oluşan son ruhsat süreci ile şu an ki durumuna gelmiştir.

Akdeniz panoramasına hakim güney cephede yaklaşık 100 metrekarelik yaşama alanı, geleneksel Türk mimarisindeki sofa anlayışında olduğu gibi toparlayıcı mekan olarak ele alınmış, plan çözümünde hiçbir şeklide koridora yer verilmemiş, tüm mekanlara buradan ulaşım amaçlanmıştır. Dolayısı ile evin neresinde bulunursanız bulunun amaç, bu eşsiz panoramayı tamamen cam olarak tasarlanmış güney cepheden eksiksiz olarak içeri almak olmuştur.

Düşeyde seramik panellerden oluşan bir kabuk tarafından sarmalanmış bu cam cephe; yatayda kat döşemeleri ile kesilmiş, düşeyde ve yataydaki girdi çıktılar ile kimi yerde teraslar, kimi yerde de Fransız balkonlar elde edilerek güneş kontrolü amaçlanmış, yetersiz olacağı düşünülen kısımlarda da otomatik güneş kırıcı elemanlar ile tam korunum sağlanmıştır.

Ortak Kullanım: ​      

Her bağımsız bölümün kullanabileceği şekilde direkt daire içine hizmet eden yük asansörü, kapalı otopark, fitness salonu, toplantı odası, yüzme havuzu, kişiye özel baganalar, garden party alanı, güneşlenme alanı, aroma terapi havuzu, pergola ve bahçe mutfağı, su bahçesi vb. ek kullanım alanları da Alara Loft evlerine ek değer katan diğer özelliklerden bazıları olarak sayılabilir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Muratpaşa, Antalya
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Recai Kırmızıtaş
Ana Yüklenici: Kırmızıtaş Otomotiv
Peyzaj Mimarlığı: Zübeyde Özsu Peyzaj Tasarım Atölyesi
İç Mekan Projesi: İra Mimarlık
Proje Yöneticisi: Şevket Altındal
Statik Projesi: Akıncı Mühendislik
Mekanik Projesi: TSO Mühendislik, Taner Tazegül
Elektrik Projesi: Hikmet Demir
Tesisat Projesi: TSO Mühendislik, Taner Tazegül
Çelik Projesi: Akıncı Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 2,739 m2
Toplam İnşaat Alanı: 4,400 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Şevket Altındal
Yardımcı Mimar(lar)
Erhan Yılmaz