Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali

1999 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından açılan yarışmada, Emre Arolat ve Bünyamin Derman tarafından hazırlanan proje 1.’lik ödülünü kazandı.

2004 yılında sonuçlanan yap - işlet - devret yöntemi ile açılan yapım ihalesini ise ATM konsorsiyumu kazandı. Uygulama ve detay projeleri EAA - Emre Arolat Architects tarafından, mesleki kontrollük hizmeti ise Emre Arolat ve Gonca Çırakoğlu tarafından yürütülen inşaat, belirlenenden 8 ay önce bitirilerek 1 Temmuz 2006da kullanıma açıldı.

“AR Awards for Emerging Architecture”, mimarlığın sadece biçimle ilgilenen buyurgan bir sanat olarak ele alındığı özel örnekler yerine, toplumsal yaşama katkı sağlayan, çevresel ve sosyal sorumluluk bilinci ile tasarlanmış yapılara veriliyor. Emre Arolat ve Gonca Çırakoğlu tarafından kurulan EAA - Emre Arolat Architects ve Bünyamin Derman 2006 yılında kullanıma açılan Dalaman Havalimanı Terminali yapısında göstermiş olduğu çevreye duyarlı yaklaşım ve getirdiği klişelerden uzak çözümlerle bu ödüle layık bulundu.

Harita
Künye
Proje Yeri: Muğla
Proje Tipi: Havalimanı
Mimari Proje Ekibi: Emre Arolat, Gonca Paşolar
İşveren: Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)
Peyzaj Mimarlığı: Sami Ata Turak, EAA-Emre Arolat Architecture
Aydınlatma Projesi: Emre Arolat
Statik Projesi: Selim İtez
Elektrik Projesi: GMD Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 1999
Proje Bitiş Yılı: 2006
İnşaat Başlangıç Yılı: 2004
İnşaat Bitiş Yılı: 2006
Toplam İnşaat Alanı: 130.000 m²

Pin It
Mimar

Emre Arolat

Bünyamin Derman