Other Works
Similiar Projects

Mektebim Okulları Kartepe Kampüsü

Proje alanı; Kocaeli Kartepe’de, kentin yeni gelişmekte olan bir bölgesinde yer almaktadır. Adapazarı-İzmit karayolu ve Anadolu otoyolu ile çevrelenmiştir.

Proje, ofis ve okul işlevlerini içinde barındıran iki ayrı bloktan oluşmaktadır.

Oldukça işlek karayoluna bakan cephede 5 katlı bir ofis binası, konut bölgesi ile otoyol arasında kalan tarafta ise okul bloğu konumlandırılmıştır.

Zemin katında asma katlı dükkanların bulunduğu, üst katlarda ise farklı büyüklükte ofis alternatifleriyle öne çıkan ofis bloğu, cephesindeki modüler cephe elemanları ile zenginleştirilmiştir.

9.600 m2 kapalı inşaat alanına sahip Mektebim Okulları Kartepe Kampüsü projesi, işverenin ihtiyaçları ile birlikte temel kullanıcı olan öğrencilerin de etkin olarak kullanabileceği, kültürel ve sportif olanakları ile birlikte eğitim-öğretimini sürdürebilmesinin sağlanması ana fikrini temel alan bir anlayışla tasarlanmıştır.

Her okul grubunun birbirinden bağımsız girişleri, sirkülasyon alanları tasarlanmıştır. Aynı zamanda okulun iç avlusunda açık bir tören-etkinlik meydanı da düşünülmüştür. Yapıda 350 kişilik bir konferans salonu, 6 adet laboratuvar, 350 m2 kapalı spor salonu ve yüzme havuzu bulunmaktadır.

Dış cephede kullanılan doğal taş, perfore sac kaplama saçaklar, ahşap görünümlü ve renkli paneller ile okul binasında modern ve sıcak bir görünüm elde edilmiştir.

Details
Project Location: Kartepe, Kocaeli (İzmit)
Project Type: High School, İlkokul
Proje Tipi Grubu: Eğitim
Employer: Mektebim Okulları
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2018
Construction Start Date: 2018
Building Plot Area: 10,000 m²
Total Construction Area: 22,900 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Özdihan Gökçe

Ceyda Gökmen

Ece Derilgen